Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میراث المپیک آتن، قهرمانی اسنوکر و قهرمانی تنیس روی میز

میراث المپیک آتن، قهرمانی اسنوکر و قهرمانی تنیس روی میز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته، نگاهی به اخبار دنیای بسکتبال، تنیس روی میز و قایقرانی خواهیم داشت. همچنین گزارشی از وضعیت دهکده المپیک آتن و دروازه بانی در ورزش

آگهی

در برنامه این هفته، نگاهی به اخبار دنیای بسکتبال، تنیس روی میز و قایقرانی خواهیم داشت. همچنین گزارشی از وضعیت دهکده المپیک آتن و دروازه بانی در ورزش واترپلو ارائه خواهیم داد.

استیون کری، بهترین بازیکن “ان بی ای”

بهترین بازیکن تیم «گلدن استیت واریرز»، توسط لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکای شمالی به عنوان بهترین بازیکن این فصل از رقابتهای «ان بی ای» شناخته شد. این اولین بار است که «استیون کری» ۲۷ ساله به دلیل عملکرد فوق العاده اش جایزه بهترین بازیکن لیگ را بدست می آورد.

در کنار استیون کری در مراسم اهدای این جایزه، استیو کر مربی تیم و باب می یرز مدیر باشگاه «گلدن استیت واریرز» نیز حضور داشتند.

استیون کری که اشک در چشمانش جمع شده بود، در این مراسم گفت: «اگرچه من اکنون در میان ابرها هستم اما گرفتن این جایزه من را از خود بیخود نمی کند. ما هم اکنون در میانه مسابقات پلی آف هستیم و این موضوع در حال حاضر مهمترین چیز است. البته این جایزه نشان از رضایتی بزرگ است که باید آن را جشن گرفت.»

خانواده او نیز در این مراسم حضور داشتند. او در ادامه، به ستایش از پدرش پرداخت. پدر او، دل کری از بازیکنان «ان بی ای» بوده و طی سالهای ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۲ در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکای شمالی شرکت داشته است.

حضور استیون کری در تیم گلدن استیت و می یرز، منجر شد که این تیم بتواند این فصل از رقابتها را با ۶۷ برد در ۸۲ بازی به پایان برساند.

ما لونگ، قهرمان تنیس روی میز جهان

فینال مسابقات قهرمانی جهان تنیس روی میز، روز یکشنبه گذشته در شهر سوژوی چین برگزار شد. در این مسابقه دو بازیکن چینی یعنی «ما لونگ» و «فانگ بو» یک بازی استثنایی را به نمایش گذاشتند.

ما لونگ، مرد شماره یک جهان توانست با پیروزی در این رقابت، عنوان قهرمانی را در رقابتهای انفرادی مردان کسب کند. او پیش از این نیز، قهرمانی المپیک و پنج عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه اش داشت.

ما لونگ که به دلیل سبک ویژه اش در حمله در دنیای تنیس روی میز ورزشکاری منحصربفرد محسوب می شود، سه بار در سالهای ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ میلادی در مرحله نیمه نهایی از ادامه رقابتها بازماند. او سرانجام امسال با ارائه یک بازی زیبا، تحسین طرفدارانش را برانگیخت.

در مسابقات انفرادی بانوان نیز، «دینگ نینگ» از چین توانست هموطنش «لیو شی وی» را شکست دهد و صاحب طلای این رقابتها شود.

دانمارکی ها، پیروز قایقرانی چینگ دائو

در شهر چینگ دائوی چین سومین دور از مسابقات قایقرانی در حال برگزاریست. هیجان این مسابقات، تماشاگران را در قلب بازی قرار داده است.

۲۲ قایق در این مسابقه بین المللی شرکت کرده اند. دانمارکی های ماجراجو، تیم برنده این مسابقه بودند که البته این اولین پیروزی آنها در رقابتهای قایقرانی چینگ دائو نبود.

آگهی

این پیروزی حاصل همکاری کاپیتان و کمک او «یس گرام هنسن» و «راسموس کوشنر» و اعضای تیم قایقرانی دانمارک بود که باعث شد آنها بتوانند قایق عمان و قایق گازپروم روسیه را پشت سر گذاشته و اول شوند.

مرحله بعدی این رقابتها ۱۸ تا ۲۱ ژوئن برگزار خواهد شد.

دهکده المپیک یونان، ده سال پس از پایان بازیها

برای بسیاری از یونانی ها که همواره به این رقابتها افتخار می کردند، برگزاری این بازیها به عاملی برای تنش بیشتر میان دولت و مردم تبدیل شد و یکی از پیامدهای آن بحران اقتصادی، بیکاری، بی خانمانی و فقر بود.

آگهی

در سال ۲۰۰۴ میلادی بازیهای المپیک در یونان برگزار شد. آتن برای برگزاری این مسابقات، حدود ۹ میلیارد یورو هزینه کرد اما نبود یک برنامه ریزی استراتژیک و نبود مدیریت صحیح در داخل این کشور باعث شد که این رویداد تنها منجر به هزینه سازیهای بسیار شود و میراث المپیک، بلااستفاده باقی بماند.

تقریبا یازده سال از آن زمان می گذرد. بسیاری از زیرساختها و ورزشگاههای چندمنظوره در وضعیت بسیار بدی قرار دارند و رو به فرسایشند. برخی از بناها هنوز هم برای ورزشهایی همچون فوتبال، بسکتبال و دوچرخه سواری استفاده می شوند اما وضعیت سالنهای ورزشهایی که در یونان چندان محبوبیت ندارد مانند قایقرانی، بسیار بد است.

ورزشگاه مختص والیبال ساحلی نیز در وضعیت اسفناکی است و توسط هیچ کسی استفاده نمی شود. جایگاهها در حال نابودی هستند و هیچ کس به فکر تعمیر آنها نبوده است. وضعیتی مشابه برای سالنهای بیس بال نیز حاکم است. درها قفل شده اند و هیچ کس به فکر مراقبت و یا استفاده دوباره از آنها نیست. زمانی این مکان میزبان بهترین ورزشکاران جهان بود اما اکنون رها شده است.

دروازه بانی واترپلو، حرفه ای عجیب و مهم

آگهی

دروازه بانی، پستی مهم و یا شاید مهمترین موقعیت در هر بازی است که در آن توپ حضور دارد. این پست احتمالا در ورزش واترپلو از حساسیت بیشتری برخوردار است زیرا دروازه بان باید علاوه بر کنترل توپ، به فکر حفظ تعادل خودش نیز باشد.

جیمز استانتون، دروازه بان تیم واترپلوی استرالیا می گوید: «فکر می کنم که دروازه بانان نسبت به دیگر بازیکنان واترپلو کمی عجیب به نظر برسند. زیرا آنها وظیفه ویژه ای به عهده دارند. بعضی می گویند شما باید دیوانه باشید که مقابل افرادی قرار می گیرید که تمام روز با توپ در آب در حرکتند.»

او می افزاید: «برخی از بازیکنان همیشه به سمتی توپ را پرتاب می کنند و به این ترتیب بازی ادامه می یابد. اما به ناگاه آنها تصمیم می گیرند که از سمتی دیگر حمله کنند. بنابراین بهتر است کمتر فکر کنیم و بیشتر خودمان را برای مقابله در لحظه آماده کنیم… زمانی که جوانتر بودم، برای گرم شدن در ابتدای بازی تمرینهای زیادی را انجام می دادم اما بعدا متوجه شدم که تمام جزئیات همیشه کاربرد ندارند و بهتر است در زمان گرم کردن خود، بیشتر به آرامش ذهنی توجه کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسین وفایی اعجوبه ایرانی اسنوکر جهان کیست؟

نگاهی به بسکتبال آنگولا، سلطان توپ و سبد قارهٔ سیاه

پیروزی شگفت‌انگیز گلدن استیت واریرز در اولین بازی فینال «ان بی‌ای»