حمله خمپاره ای شبه نظامیان یمنی به یک شهر مرزی عربستان

حمله خمپاره ای شبه نظامیان یمنی به یک شهر مرزی عربستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر نجران عربستان که در نزدیکی مرز این کشور با یمن واقع شده است روز سه شنبه از سوی شبه نظامیان حوثی مورد حمله خمپاره ای و موشکی قرار گرفت. در پی این

شهر نجران عربستان که در نزدیکی مرز این کشور با یمن واقع شده است روز سه شنبه از سوی شبه نظامیان حوثی مورد حمله خمپاره ای و موشکی قرار گرفت. در پی این حمله مدارس نجران تعطیل شد و پروازهای رفت و برگشت به این منطقه به حال تعلیق درآمد.

آگهی

همزمان ریاض سه شنبه میزبان سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بود. ملک سلمان پادشاه عربستان که کشورش در راس ائتلاف عربی بر ضد شورشیان یمنی است در نطق افتتاحیه این نشست با نام بردن از ایران این کشور را مهمترین رقیب منطقه ای کشورهای خلیج فارس قلمداد کرد.

نشست امروز ریاض یک میهمان ویژه هم داشت. فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه که پس از حضور در دوحه برای نظارت بر انعقاد قرارداد فروش بیست و چهار فروند هواپیمای جنگی رافال وارد ریاض شد تا در این نشست شرکت کند.

علیرغم تلاش های دیپلماتیک نیروهای ائتلاف عربی همچنان به حملات هوایی بر ضد شبه نظامیان یمنی ادامه می دهند. در حمله روز سه شنبه به فرودگاه صنعا که تحت کنترل حوثی هاست یک هواپیمای ایلیوشین متعلق به شرکت هواپیمایی این کشور بر اثر راکت های شلیک شده منهدم شد.

از شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس تنها عمان درعملیات ائتلاف عربی بر ضد یمن موسوم به “احیای امید” شرکت ندارد. هدف از این عملیات حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی و بازگرداندان وی به قدرت است.

گزارش ها همچنین از ادامه درگیری های پراکنده میان حوثی ها و شبه نظامیان هوادار منصور هادی در عدن دومین شهر یمن حکایت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین سفر عمومی یک وزیر اسرائیلی به عربستان؛ کاتس برای یک رویداد گردشگری به ریاض رفت

سعودی‌ها روز ملی خود را با ستاره‌های فوتبال جهان در لباس‌های سنتی تبلیغ کردند

شکایت حقوقی علیه توئیتر به اتهام کمک به مقام‌های عربستان در نقض حقوق بشر