Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مراسم بزرگداشت قربانیان زلزله نپال همزمان با روز تولد بودا

مراسم بزرگداشت قربانیان زلزله نپال همزمان با روز تولد بودا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه، مراسم عزاداری و بزرگداشت قربانیان زلزله نپال، همزمان با روز تولد بودا، در کاتماندو، پایتخت و دیگر شهرهای نپال برگزار شد. شمار رسمی کشته

آگهی

روز دوشنبه، مراسم عزاداری و بزرگداشت قربانیان زلزله نپال، همزمان با روز تولد بودا، در کاتماندو، پایتخت و دیگر شهرهای نپال برگزار شد.

شمار رسمی کشته شدگان این زلزله ۷۲۷۶ نفر اعلام شده اما مقامات می گویند که این رقم تا ده هزار نفر افزایش خواهد یافت. همچنین در اثر این زلزله بیش از چهارده هزار نفر زخمی شده اند.

شانتی لاما، یکی از ساکنان کاتماندو می گوید: «بدلیل زلزله، ما با درد و رنج ها و مشکلات زیادی مواجه ایم، بنابراین به اینجا آمده ایم تا برای رنج دیدگان دعا کنیم.»

مراسم بزرگداشت یاد قربانیان زلزله در بیرون از معبد سوآیام بانات برگزار شد زیرا مقامات معتقدند این معبد مشهور بوداییان در اثر زلزله خسارات زیادی دیده و خطر فرو ریختن آن وجود دارد. این مراسم با سوزندان اجساد قربانیان زلزله در سراسر نپال همراه بود.

مقامات نپال در حالی بطور رسمی پایان عملیات نجات را اعلام کرده اند که با از بین رفتن راههای ارتباطی، امداد رسانی با دشواری همراه است. همچنین کند بودن توزیع کمک های بین المللی، نارضایتی های زیادی در میان مردم ایجاد کرده است.

زلزله ۹ روز پیش نپال که هفت و نه دهم در مقیاس ریشتر قدرت داشت، به اکثر زیرساختهای نپال آسیب زده و زندگی صدها هزار نفر را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند

تایوان چگونه توانست خود را در مقابل زلزله آماده کند؟