تعلیق عضویت ژان ماری لوپن در جبهه ملی فرانسه

تعلیق عضویت ژان ماری لوپن در جبهه ملی فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عضویت ژان ماری لوپن در جبهه ملی فرانسه به حال تعلیق درآمد. قرار است سه ماه دیگر درباره عنوان ریاست افتخاری وی نیز در این حزب راست افراطی تصمیم گیری

آگهی

عضویت ژان ماری لوپن در جبهه ملی فرانسه به حال تعلیق درآمد. قرار است سه ماه دیگر درباره عنوان ریاست افتخاری وی نیز در این حزب راست افراطی تصمیم گیری شود.

آقای لوپن دقایقی پیش از اعلام رسمی این خبر به خبرنگاران گفت: «من آزادانه حرف می زنم و این برخی را شگفت زده می کند.» وی ضمن تائید اینکه به این روش ادامه خواهد داد، افزود: «من هرگز از جانب جبهه ملی حرف نزده ام. من فقط می خواهم به اسم ژان ماری لوپن حرف بزنم. این برای شماری مشخصی از مردم مرجع است.»

ژیلبر کولارد، دبیرکل اِر ب اِم، مجمع ائتلاف نیروهای راست سیاسی می گوید: «ژان ماری لوپن هیولایی تماشایی است. دیده اید که لباس گاوبازها را به تن کرده بود. به هر صورت دیوانه کننده است. او کسی است که عقب نمی کشد و این ویژگی شخصیتی را به [دخترش] مارین هم داده است.»

آقای لوپن ۸۶ سال دارد و بنیانگذار جبهه ملی فرانسه است. وی به دلیل جزئی خواندن تاریخی موضوع اتاق های گاز در جنگ جهانی دوم، با دخترش مارین که رهبری این حزب را برعهده دارد دچار اختلاف شده است. به تازگی مارین لوپن، پدرش را به کینه توزی علیه خود و جبهه ملی متهم کرده و گفته است که دیگر نمی خواهد وی از جانب این حزب حرف بزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

لوپن با انتقاد از تحویل موشک‌های «سایه طوفان» به اوکراین: چرا ماکرون«کنفرانس صلح» برگزار نمی‌کند؟