Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مقامات اروپایی در مورد مساله پناهجویان با استرالیا مشورت می کنند

مقامات اروپایی در مورد مساله پناهجویان با استرالیا مشورت می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود ۶۰۰۰ پناهجو در آخر هفته گذشته خود را به سواحل اروپا رسانده اند. موج جدیدی و گسترده ای از پناهجویان که نگاه مقامات اروپایی را به برنامه موفقیت

آگهی

حدود ۶۰۰۰ پناهجو در آخر هفته گذشته خود را به سواحل اروپا رسانده اند. موج جدیدی و گسترده ای از پناهجویان که نگاه مقامات اروپایی را به برنامه موفقیت آمیز استرالیا در توقف قایقهای پناهجویان جلب کرده است.

تونی آبوت، نخست وزیر استرالیا گفته است که در این رابطه تماسی در سطح رسمی ببین این کشور و اروپا وجود دارد. استرالیا مدتی است که با فرستادن پناهجویان به کشورهای فقیر اقیانوس آرام مانند گینه نو عملا رسیدن پناهجویان به استرالیا را غیرممکن کرده است. منتقدان معتقدند که این اقدام استرالیا، ناقض کنوانسیون پناهندگان است.

ببیشتر پناهجویان سوار بر قایق های پرتراکم از سواحل لیبی عازم این سفر خطرناک می شوند تا خود را به سواحل ایتالیا برسانند. روز دوشنبه، قایقی با بیش از ۵۰۰ پناهجو بوسیله کشتی های نجات به سمت سواحل ایتالیا اسکورت شد. شدت گرفتن جنگ و درگیری در سوریه و عراق و همچین در کشورهای آفریقایی، به افزایش موج مهاجران انجامیده است.

یکی از پناهجویان می گوید: «سفری سخت و طولانی است که می تواند به مرگ ختم شود. از سودان به اجدبیا در لیبی و از اجدبیا به جای دیگر و باز به منطقه دیگر تا برسیم به طرابلس. هر قدم از این سفر می تواند به مرگ منجر شود.»

پناهجوی دیگر می گوید: «ما رنج می کشیم، نمی بینید؟ به ما نگاه کنید، ما زندگی مان را به خطر انداخته ایم. ما از اینکه وضعمان اینگونه باشد، خوشحال نیستیم. ما رنج می کشیم، نمی بینید؟ رنج می کشیم و شما باید درد و رنج ما را ببینید.»

با وجود توافق ماه گذشته رهبران اروپایی برای سه برابر کردن بودجه عملیات نجات در دریای مدیترانه، هنوز اختلاف نظرهایی در این زمینه وجود دارد. صدر اعظم اتریش گفته است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید یک سیستم سهمیه بندی را برای پذیرش پناهجویان راه اندازی کنند.

  • Marina militare

Migrants rescue in the Mediterranean sea

  • Marina militare

  • Marina militare

  • Marina militare

  • Marina militare

  • Marina militare

  • Marina militare

  • Marina militare

  • Marina militare

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد