Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخشش لورنزو و کریویله، خاموشی جفری دوک

درخشش لورنزو و کریویله، خاموشی جفری دوک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لورنزو جایزه بزرگ اسپانیا را کسب کرد گرچه خورخه لورنزو در سه مسابقه اول فصل ناامید به نظر می آمد اما توانست در پیست «خرز د ل فرونترا» اسپانیا بخوبی

آگهی

لورنزو جایزه بزرگ اسپانیا را کسب کرد

گرچه خورخه لورنزو در سه مسابقه اول فصل ناامید به نظر می آمد اما توانست در پیست «خرز د ل فرونترا» اسپانیا بخوبی بدرخشد و قهرمان میدان شود.

لورنزو که سریعترین موتورسوار رقابتهای تعیین خط روز شنبه بود، توانست جلوتر از مارک مارکز از تیم هوندا و والنتینو رسی از تیم یاماها به خط پایان برسد. این اولین پیروزی این فصل از رقابتها برای لورنزو و چهارمین پیروزی اش در این پیست بود. به این ترتیب به نظر می رسد دوره طولانی بدشانسی های این موتورسوار تیم یاماها و قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی به پایان رسیده است.

او از اکتبر گذشته و زمان برگزاری جایزه بزرگ ژاپن تاکنون، پیروزی را بدست نیاورده بود و در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز درمجموع تنها دو پیروزی در کارنامه اش داشته است.

طرفدارانی که باعث شکست موتورسوارشان شدند

در سالهای اخیر، موتورسواران اسپانیایی بر دنیای رقابتهای موتورسواری تسلط دارند و جوایز بسیاری را کسب کرده اند اما همیشه اینگونه نبوده است.

در سال ۱۹۹۶ میلادی طرفداران اسپانیایی که باور داشتند موتورسوار محبوبشان پیروز میدان خواهد بود، جشن پیروزی را پیش از پایان مسابقه آغاز کردند؛ درحالیکه سرنوشت بازی در آخرین لحظات تغییر کرد.

در ۱۲ مه سال ۱۹۹۶ میلادی آلکس کریویله، موتورسوار اسپانیایی تیم هوندا دور نهایی را در مسابقه سرعت قهرمانی جهان اسپانیا آغاز کرده بود و تماشاگران به پیروزی قطعی او اطمینان یافته بودند.

طرفداران او با نقض قوانین ایمنی، از موانع می گذرند و وارد پیست می شوند تا قهرمانشان را تشویق کنند. اما این کارشان باعث می شود سرنوشت مسابقه تغییر کند زیرا کریویله مجبور می شود سرعتش را کم کند و به این ترتیب هم تیمی اش «میک دوهان» استرالیایی فرصت می یابد به او نزدیک شود.

کریویله تلاش می کند عقب افتادگی اش را بسرعت جبران کند اما این کار باعث واژگونی موتورش و شکستگی پا و بازویش می شود و به این ترتیب عنوان قهرمانی را نیز از دست می دهد.

آلکس کریویله با کارنامه ای پرافتخار

آلکس کریویله، اگرچه بزرگترین بازنده مسابقه ۱۹۹۶میلادی بود اما سه سال بعد پیروز این میدان شد. اکنون او می تواند با افتخار به گذشته اش بنگرد.

پس از پیروزی سال ۱۹۹۹میلادی اسپانیایی ها همیشه آلکس را یک نیروی غیرقابل توقف می دانستند. او موتور سواری خبرساز بود که اخبار مربوط به تغییر تیم یا پیروزیهایش همیشه طرفدار داشت. او سرانجام تیمش را پیدا کرد و از سال ۱۹۹۴میلادی با تیم هوندا وارد همکاری شد.

آلکس کریویله در سال ۲۰۰۲ میلادی به دلایل مربوط به سلامتی اش موتور سواری را کنار گذاشت اما تا آن زمان توانسته بود ۲۰ پیروزی را در مسابقات جایزه بزرگ کسب کند و ۶۶ بار روی سکوی برندگان برود.

جفری دوک با زندگی وداع کرد

آگهی

خبر درگذشت جفری دوک بر مسابقات جایزه بزرگ اسپانیا سایه افکند. این قهرمان بریتانیایی و موتورسوار افسانه ای دهه پنجاه روز جمعه اول ماه مه در ۹۲ سالگی درگذشت.

این موتورسوار بریتانیایی طی سالهای ۱۹۵۱ تا ۵۵، شش بار قهرمان جهان شد و ۳۶ پیروزی در رقابتهای جایزه بزرگ را نیز در کارنامه اش داشت.

جفری دوک در مارس ۱۹۲۳ میلادی در لانکاشر انگلستان به دنیا آمد و از سال ۱۹۴۹ ورزش موتور سواری را آغاز کرد و بسرعت به یک اسطوره تبدیل شد.

او که ابتدا با تیم نورتون بریتانیا و سپس «جیلرا»ی ایتالیا همکاری داشت، اولین موتورسواری بود که لباس یک تکه موتورسواری را به تن کرد. جف دوک در سال ۱۹۵۹ و در سن ۳۶ سالگی به زندگی حرفه ایش پایان داد و خود را بازنشسته کرد.

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد

اسپانیا با کسب نتیجه ۲ بر ۱ مقابل انگلیس قهرمان یورو ۲۰۲۴ شد

یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا یک پای فینال؛ خروس‌ها حریف ماتادورها نشدند