Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کمکهای بین المللی به زلزله زدگان نپال ادامه دارد

کمکهای بین المللی به زلزله زدگان نپال ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروههای کمک رسانی و محموله های اقلام مورد نیاز بازماندگان زلزله هفت و هشت دهم ریشتری در نپال از سراسر جهان به این کشور می رسد. از جمله، روز پنجشنبه

آگهی

گروههای کمک رسانی و محموله های اقلام مورد نیاز بازماندگان زلزله هفت و هشت دهم ریشتری در نپال از سراسر جهان به این کشور می رسد.

از جمله، روز پنجشنبه نخستین گروه از نیروهای ارتش ژاپن که شامل کادر پزشکی نیز هستند وارد فرودگاه کاتماندو، پایتخت شدند. همچنین در شمال این شهر که بشدت بر اثر زلزله صدمه دیده، یک تیم پزشکی از چین سرگرم مداوای مجروحان است.

ایالات متحده آمریکا، چین، هند و بریتانیا از جمله کشورهای ارسال کننده کمکهای لجستیکی و پزشکی اند. طبق برآورد سازمان ملل متحد، ششصد هزار خانه بر اثر زلزله ویران شده یا بشدت صدمه دیده اند و دست کم دو میلیون نفر به چادر، آب اشامیدنی، غذا و کمکهای دارویی نیاز مبرم دارند.

بسیاری از بازماندگان، ناراضی و خشمگی بوده و دولت را به تعلل در توزیع سریع کمکهای بین المللی که از سراسر جهان به این کشور ارسال شده، متهم می کنند.

یکی از ساکنان منطقه سندهوپالچوک، از نواحی زلزله زده می گوید: «ما شاهد پس لرزه ها هستیم و مرتب باران می آید. بیشتر از همه به غذا و چادر احتیاج داریم.»

با آنکه عملیات گسترده امدادرسانی نپال با کمک ارتش این کشور ادامه دارد، بسیاری از مناطق صعب العبور هنوز از کمکها محرومند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد