واروفاکیس؛ وزیر چپگرای یونان نه در بروکسل آسایش دارد نه در آتن

واروفاکیس؛ وزیر چپگرای یونان نه در بروکسل آسایش دارد نه در آتن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از کارکنان بخش مالیات و نیز مستمری بگیران آتن روز پنجشنبه با تجمع در برابر وزارت دارایی یونان که دولت جدید مسئولیت آن را به یانیس واروفاکیس

آگهی

گروهی از کارکنان بخش مالیات و نیز مستمری بگیران آتن روز پنجشنبه با تجمع در برابر وزارت دارایی یونان که دولت جدید مسئولیت آن را به یانیس واروفاکیس سپرده است، به شرایط موجود اعتراض کردند.

دولت، خصوصا وزیر دارایی چپگرای یونان در خارج از این کشور با چالش مذاکرات نفس گیر با وام دهندگان بین المللی روبروست که هنوز به نتیجه نرسیده است و در داخل با معترضانی روبروست که خواهان بهبود شرایط اقتصادی هستند.

یکی از کارکنان امور مالیاتی یونان گفت:«دولت در قبال تمام تلاش هایی که می کنیم وعده مساعدت در مزایا و دستمزدها را داده بود، متاسفانه تمام آنچه که وعده می دهند حرفی بیش نیست.»

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان نه در محل کار خود می تواند نفس راحتی بکشد و نه در خارج از آن؛ اگر هم روزنامه نگاران احاطه اش نکنند و معترضان یا وزرای یوروگروپ راحتش بگذارند، آنارشیست او را آرام نمی گذارند.

واروفاکیس روز سه شنبه وقتی که به همراه همسر و دوستش در رستورانی در منطقه «اِکسارکیای» آتن مشغول صرف غذا بود آنارشیست ها با احاطه او اشیایی را به سویش پرتاب کردند. در این حادثه به وی، همسر و دوستش آسیبی نرسید.

آقای واروفاکیس می گوید همسرش او را بغل کرده است تا مانع برخورد اشیاء پرتاب شده به او شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«اشک خشک اما خشم شد»؛ درگیری آتنی‌ها با پلیس یونان بر سر مرگبارترین فاجعه راه‌آهن یونان

یونانی‌های خشمگین از سانحه مرگبار قطار با پلیس درگیر شدند؛ رئیس ایستگاه راهی زندان شد

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود