اطفای حریق در جنگلهای اطراف نیروگاه چرنوبیل

اطفای حریق در جنگلهای اطراف نیروگاه چرنوبیل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آرسنی یاتسنویک، نخست وزیر اوکراین اعلام کرد که آتش سوزی در جنگلهای شمال این کشور که نیروگاه اتمی چرنوبیل را تهدید می کرد مهار شده است. صدها آتش نشان

آگهی

آرسنی یاتسنویک، نخست وزیر اوکراین اعلام کرد که آتش سوزی در جنگلهای شمال این کشور که نیروگاه اتمی چرنوبیل را تهدید می کرد مهار شده است.

صدها آتش نشان اوکراینی موفق شدند این آتش سوزی را که وسعت آن به ۳۲۰ هکتار می رسید مهار کنند.

نخست وزیر اوکراین گفت: «میزان تشعشعات رادیواکتیو برابر حد معمول است. میزان حداکثر مجاز ۵۰ میلی سیورت است و در حال حاضر در منطقه چرنوبیل این میزان از ۲۱ واحد و در کی یف از ۱۱ واحد تجاوز نمی کند.»

بیش از سیصد مامور آتش نشان با کمک سه هواپیما و دو هلیکوپتر برای اطفای حریق که از صبح روز سه شنبه آغاز شد به منطقه اعزام شده اند.

یکی از ساکنان روستایی در نزدیکی چرنوبیل گفت: «ما دود را دیدیم و بوی آن را حس کردیم اما هیچکس نمی داند چه نوع پرتوهای رادیواکتیو اینجا را تهدید می کند.»

مقام های آتش نشانی می گویند آتش را در فاصله پنج کیلومتری نیروگاه هسته ای متوقف کرده اند.

نیروگاه اتمی چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ میلادی منفجر شد.

دیمترو پولونسکی، خبرنگار یورونیوز در اوکراین گزارش داد: «افرادی که در منطقه ممنوعه چرنوبیل زندگی می کردند توسط ماموران امداد تخلیه شده اند. در حال حاضر آتش سوزی در این منطقه کاملا مهار شده است. مقام های دولتی می گویند میزان رادیواکتیو در روستای دیتیاتکی، در مرز محدوده ممنوع سی کیلومتری چرنوبیل، در حد معمول و بدون خطر است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان ماه عسل سیاسی در اوکراین؛ شهردار کی‌یف زلنسکی را به «اقتدارگرایی» متهم کرد

عملیات ضد تهاجمی ارتش اوکراین علیه روسیه؛ کی‌یف از فتوحات تازه در ساحل دنیپرو خبر داد

حمله موشکی روسیه به کی‌يف بعد از ۵۲ روز؛ اوکراین: ۱۹ پهپاد ایرانی شاهد را سرنگون کردیم