Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

در پی ناآرامی ها در بالتیمور فرماندار مریلند وضعیت اضطراری اعلام کرد

در پی ناآرامی ها در بالتیمور فرماندار مریلند وضعیت اضطراری اعلام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناآرامی های روز دوشنبه در خیابان های بالتیمور در مریلند آمریکا فرماندار این ایالت را بر آن داشت تا اعلام وضعیت اضطراری، گارد ملی را فعال کند. خشونت

آگهی

ناآرامی های روز دوشنبه در خیابان های بالتیمور در مریلند آمریکا فرماندار این ایالت را بر آن داشت تا اعلام وضعیت اضطراری، گارد ملی را فعال کند.

خشونت های روز گذشته پس از مراسم خاکسپاری فردی گری، سیاهپوست ۲۵ ساله ای که در خلال بازداشت توسط پلیس بالتیمور به شدت زخمی شد و جانش را از دست داد، به وقوع پیوست.

لری هوگان فرماندار ایالت مریلند در توضیح اقدام خود گفت: «من به آسانی چنین تصمیمی را نگرفته ام. گارد ملی آخرین اهرم برای بازگرداندن نظم و امنیت است. مردم حق دارند اعتراض و سرخوردگی خود را ابراز کنند. اما خانواده های شهر بالتیمور در جایی که زندگی می کنند سزاوار آرامش و امنیت اند.»

تظاهرات آرام روز گذشته با حمله گروهی از معترضان به چند خودروی پلیس و به آتش کشیدن آنها همراه شد. گفته می شود در این درگیری ها دست کم ۱۵ افسر پلیس زخمی شدند.

از زمان مرگ فردی گری در ۱۹ آوریل، خیابان های شهر بالتیمور به صحنه اعتراضات به خشونت پلیس آمریکا علیه آفریقایی تبارها تبدیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه اکلاهما درباره قتل یک سیاه پوست توسط یک پلیس سفید پوست تحقیق می کند

استعفای رئیس پلیس فرگوسن پس از گزارش انتقادی وزارت دادگستری آمریکا

یاد دو پلیس کشته شده در نیویورک گرامی داشته شد