استعفای رئیس پلیس فرگوسن پس از گزارش انتقادی وزارت دادگستری آمریکا

استعفای رئیس پلیس فرگوسن پس از گزارش انتقادی وزارت دادگستری آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر وجود تعصب نژادی گسترده در اداره پلیس شهر فرگوسون، در ایالت میسوری رئیس پلیس این شهر را وادار به استعفا از مقام

آگهی

گزارش وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر وجود تعصب نژادی گسترده در اداره پلیس شهر فرگوسون، در ایالت میسوری رئیس پلیس این شهر را وادار به استعفا از مقام خود کرد.

توماس جکسون، رئیس پلیس فرگوسن گفت: «من واقعا برای این جوان، پسر شما متاسفم. من از این هم متاسفم که زمان زیادی طول کشید تا مایکل را از خیابان ببرند. طی آن زمان کاربسیاری مهمی در حال انجام بود و گروه تجسس در حال جمع آوری شواهد بودند تا تصویری واقعی از آنچه روی داده ارائه دهند. در هر حال این زمان طولانی شد و من واقعا متاسفم.»

اشاره رئیس پلیس فرگوسن به ماجرای قتل مایکل براون، جوان ۱۸ ساله و غیرمسلح سیاهپوست، به دست یک مامور سفیدپوست پلیس است که در اوت گذشته روی داد و چند هفته ناآرامی و اعتراضات را به همراه داشت.

تظاهرکنندگان خواستار کناره گیری توماس جکسون از مقامش شده بودند. گرچه او در برابر این خواسته مقاومت کرده بود، اما گزارش تند و انتقادی وزارت دادگستری آمریکا این مقاومت را شکست.

پیشتر یک قاضی، دو مامور پلیس و یک منشی دادگاه نیز استعفا کرده یا برکنار شده بودند.

بر اساس این گزارش پلیس فرگوسن با برخورد تبعیض آمیز، بطور نظام مند آمریکایی های آفریقایی تبار را با هدف افزایش درآمد شهر متوقف و جریمه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد

شهری بدون پلیس در مینه‌سوتا؛ همه ماموران در اعتراض به دستمزد پایین استعفا دادند

افسر پلیس لاس وگاس به دلیل حمله به سه کازینو و سرقت ۱۶۵ هزار دلار گناهکار شناخته شد