Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استعفای رئیس پلیس فرگوسن پس از گزارش انتقادی وزارت دادگستری آمریکا

استعفای رئیس پلیس فرگوسن پس از گزارش انتقادی وزارت دادگستری آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر وجود تعصب نژادی گسترده در اداره پلیس شهر فرگوسون، در ایالت میسوری رئیس پلیس این شهر را وادار به استعفا از مقام

آگهی

گزارش وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر وجود تعصب نژادی گسترده در اداره پلیس شهر فرگوسون، در ایالت میسوری رئیس پلیس این شهر را وادار به استعفا از مقام خود کرد.

توماس جکسون، رئیس پلیس فرگوسن گفت: «من واقعا برای این جوان، پسر شما متاسفم. من از این هم متاسفم که زمان زیادی طول کشید تا مایکل را از خیابان ببرند. طی آن زمان کاربسیاری مهمی در حال انجام بود و گروه تجسس در حال جمع آوری شواهد بودند تا تصویری واقعی از آنچه روی داده ارائه دهند. در هر حال این زمان طولانی شد و من واقعا متاسفم.»

اشاره رئیس پلیس فرگوسن به ماجرای قتل مایکل براون، جوان ۱۸ ساله و غیرمسلح سیاهپوست، به دست یک مامور سفیدپوست پلیس است که در اوت گذشته روی داد و چند هفته ناآرامی و اعتراضات را به همراه داشت.

تظاهرکنندگان خواستار کناره گیری توماس جکسون از مقامش شده بودند. گرچه او در برابر این خواسته مقاومت کرده بود، اما گزارش تند و انتقادی وزارت دادگستری آمریکا این مقاومت را شکست.

پیشتر یک قاضی، دو مامور پلیس و یک منشی دادگاه نیز استعفا کرده یا برکنار شده بودند.

بر اساس این گزارش پلیس فرگوسن با برخورد تبعیض آمیز، بطور نظام مند آمریکایی های آفریقایی تبار را با هدف افزایش درآمد شهر متوقف و جریمه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم اعتراض‌ها به جنگ غزه در دانشگاه‌های آمریکا؛ پلیس ۱۰۰ نفر را در بوستون دستگیر کرد

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت