وحشت از پس لرزه ها شهروندان کاتماندو را روانه خیابانها کرده است

وحشت از پس لرزه ها شهروندان کاتماندو را روانه خیابانها کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس لرزه ها در کاتماندو باعث شده است تا بسیاری از شهروندان پایتخت نپال دومین شب پس از زمین لرزه را بیرون از خانه ها و در فضای باز سپری کنند. یک

آگهی

پس لرزه ها در کاتماندو باعث شده است تا بسیاری از شهروندان پایتخت نپال دومین شب پس از زمین لرزه را بیرون از خانه ها و در فضای باز سپری کنند.

یک گردشگر فرانسوی که شب را در یکی از میادین اصلی کاتماندو سپری کرده است می گوید: “دیشب در خیابان خوابیدیم چرا که نگران خرابی ساختمان بودیم. ما در آن هتلی که می بنیید در طبقات بالای ساکنیم. اینجا هستیم تا وضعیتمان روشن شود.”

یکشنبه بار دیگر پس لرزه های شدید ساکنان و گردش
گران مقیم کاتماندو را مستاصل کرد. شدت برخی از آنها به حدی بود که در هزار کیلومتری کاتماندو یعنی دهلی نو نیز لرزه ها احساس شدند.

این در حالیست که زمین لرزه شنبه همچنان قربانی می گیرد تعداد کشته ها از دو هزار و چهار صد نفر نیز گذشته است.

دولت نپال دچار آشفتگی بی سابقه ای برای امداد است و امکانات لازم برای نجات کسانی که زیر آوار مانده اند فراهم نیستند. هر چند نیروهای امداد از کشورهای همسایه هند و چین برای کمک به منطقه اعزام شده اند اما بدلیل کوهستانی بودن این کشور نجات جان بسیاری از زلزله زدگان دشوار به نظر می رسد. در پی این زمین لرزه جریان آب و برق و نیز ارتباط مخابراتی در بسیاری از مناطق نپال قطع شده و به دلیل تخریب جاده ها، دسترسی به برخی مناطق دور افتاده و کوهستانی غیر ممکن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین لرزه نپال؛ امدادرسانی به کوهنوردان گرفتار در ارتفاعات اورست

ادامه کمکهای بین المللی به مناطق زلزله زده در نپال

آثار تاریخی نابود شده در نپال