Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سه شخصیت تاثیر گذار و الهام بخش که زندگی دیگران را تغییر دادند

سه شخصیت تاثیر گذار و الهام بخش که زندگی دیگران را تغییر دادند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جهان پر از افراد مشهوری است که تاثیرات زیادی بر زندگی مردم دارند اما افرادی هم هستند که الهام بخش دیگران اند اما در سکوت و گمنامی فعالیت می کنند. در

آگهی

جهان پر از افراد مشهوری است که تاثیرات زیادی بر زندگی مردم دارند اما افرادی هم هستند که الهام بخش دیگران اند اما در سکوت و گمنامی فعالیت می کنند.

در این برنامه «جهان آموزش» کارها و اقدامات سه شخصیت تاثیرگذار و الهام بخش از گوشه و کنار جهان را روایت کرده ایم.

مدیریت یک زن و تغییر زندگی آوارگان در غزه

سوزان ۳۸ ساله برای دستیابی به مدیریت مرکزی با ۶۰۰ آواره غزه ای، با مشکلات زیادی مواجه بوده است. اولین مشکل مخالفت خانواده و شوهرش با شغل جدید او و مشکل بعدی بی اعتمادی مردم بود اما او توانست با ابتکاراتی بر این مشکلات غلبه کند و زندگی زنان و کودکان را تغییر دهد.

موفقیت چشمگیر دانش آموزان در دبیرستانی در افریقای جنوبی

در مناطق فقیرنشین آفریقای جنوبی، جایی که برق و آب کمیاب است، دستیابی به آموزش باکیفیت، امر دشواری است اما مهارت های فوق العاده یک مدیر مدرسه، شرایط را در دبیرستان روستایی در شرق کیپ تاون پایتخت تغییر داده است. موفقیت تحصیلی در سال آخر دبیرستان با این مدیریت خلاقانه از ۲۳ درصد به ۹۶ درصد رسیده است.

گیتاریستی که تنها با یک دست می نوازد

آندره آس گودوی، گیتاریست اهل شیلی شبیه موزیسین های دیگر نیست. او که گیتار را در سن کودکی آموخته بود، در سن ۱۴ سالگی در اثر سانحه ای در آسیاب والدینش، دست راستش را از دست داد. گودوی خود را بعنوان گیتاریستی با یک دست معرفی کرده و تکنیک های خاص خودش را با عنوان «تاتاپ» ابداع کرده است. او در مدارس و زندان های شیلی به دانش آموزان و زندانیان موسیقی درس می دهد. مبارزه او برای تحقق رویاهایش، حتی در شرایطی که غیرممکن بنظر می رسید، الهام بخش مردمانی از شیلی تا چین بوده است. فلسفه او این است که هرگز رویاهایتان را رها نکنید. (وب سایت آندره آس گودوی http://www.andresgodoy.com/)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام نتایج رسمی انتخابات آفریقای جنوبی؛ پایان حاکمیت یکپارچه حزب متبوع نلسون ماندلا پس از ۳۰ سال

میلیاردها دلار طلای مدفون در آفریقای جنوبی؛ آیا «طلای نامرئی» از زباله‌های معدنی استخراج شدنی است؟

تجمعات انتخاباتی در آفریقای جنوبی؛ جیکوب زوما با تصمیم دادگاه عالی از شرکت در انتخابات منع شد