سفیر عربستان در واشینگتن: حمله به حوثی ها ادامه می یابد

Access to the comments نظرها
نگارش از Ali Kheradpir  با استفاده از  AFP, Reuters, ISNA
سفیر عربستان در واشینگتن: حمله به حوثی ها ادامه می یابد

حمله هوایی علیه مواضع حوثی ها در یمن با وجود اعلام پایان عملیات نظامی از سوی عربستان سعودی، چهارشنبه شب ادامه یافت.

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین «پیروزی حوثی ها» را به رهبر شورشیان شیعه مذهب در یمن تبریک گفت.

جنگنده های ارتش ائتلاف کشورهای عرب به رهبری ریاض، علاوه بر حمله چهارشنبه شب به حومه صنعا، تعز و یریم، بامداد پنجشنبه شماری از روستاهای شمالی شهر عدن را نیز بمباران کردند.

عادل الجوبیر، سفیر عربستان سعودی در ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در نشستی خبری در واشینگتن اعلام کرد: «حوثی ها نباید دچار توهم باشند؛ ما به استفاده از نیروی نظامی ادامه می دهیم تا آنان را در تصرف یمن بواسطه اقدامات تهاجمی متوقف کنیم.»

از سوی دیگر آش کارتر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از احتمال انتقال تسلیحات پیشرفته به یمن توسط ایران ابراز نگرانی کرد. وی گفت: «ما از ایران خواسته ایم که با ارسال تسلیحات به بالاگرفتن شعله های این آتش دامن نزند.» واشینگتن به تازگی چند فروند ناو از جمله ناو هواپیمابر تئودور روزولت را به خلیج عدن اعزام کرده است.

ادامه حمله نظامی علیه حوثی ها در حالی است که سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتشار پیامی سرگشاده به عبدالملک بدرالدین، رهبر انصارالله «پیروزی حوثی ها را در این جنگ» تبریک گفته است.

همچنین سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه درباره آنچه در یمن می گذرد، گفته است: «همه گزینه ها در یمن برای مقابله با تجاوزات سعودی باز است، زیرا انصارالله به تجهیزات موشکی دور بُرد مجهز است.» سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز پیش تر گفته بود «با جنگ های نیابتی روبرو هستیم و باید خود را برای ورود به این فضا آماده کنیم.» جمهوری اسلامی ایران به حمایت مالی و نظامی از شبه نظامیان شیعه مذهب در یمن متهم است، با این همه دولت ایران دخالت در یمن را رد می کند.