Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وب سایت گمشدگان

وب سایت گمشدگان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وب سایت http://www.ckr.hu ابتکار جدید دو مجارستانی در دنیای اینترنت و مجازی است که می توان آن را وب سایت ‘گمشدگان’ نامید. در این وب سایت می توان از

آگهی

وب سایت http://www.ckr.hu ابتکار جدید دو مجارستانی در دنیای اینترنت و مجازی است که می توان آن را وب سایت ‘گمشدگان’ نامید.

در این وب سایت می توان از سگ و گربه خانگی گمشده گرفته تا آثار هنری به سرقت رفته را سراغ گرفت؛ یا خودرویی را که در آلمان دزدیده شده و از مجارستان سر در آورده است.

یک پلیس سابق و یک کارآگاه خصوصی از سه سال پیش وقت و درآمد خود را صرف ایجاد و توسعه این وب سایت کرده اند که تا به امروز ده ها هزار بازدید کننده داشته است.

شاید بزرگترین ارمغان وب سایت آکوش پاندی و همکارش در با راه اندازی این وب سایت پیدا شدن دختری ۱۹ ساله است.

هنرییتا در ماه ژانویه ناپدید شد. آنهایی که هنرییتا را با خود به اتریش برده بودند با رویت تصویر وی در اینترنت ترسیدند و پس از ۶ روز از هنرییتا خواستند تا به مجارستان بازگردد.

مادر هنرییتا می گوید:«من حقیقا به پلیس باور ندارم. هیچ کاری نکردند. تنها چیزی که به من گفتند این بود که دختر شما بالغ است و شاید تصمیم خودش بوده که برود. پلیس هیچ کاری نکرد و گفت: به خانه ات بازگرد. ماموران پلیس حس و حال مرا نفهمیدند.»

ایده ایجاد وب سایت گمشدگان در مجارستان در نوع خود جالب است، شاید تنها ضعف عمده و فعلی آن تک زبانه بودن است که با رفع آن، محدود فراگیر شدن آن در اروپا نیز برطرف شدنی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد