لیبی مسیر پناهجویان آفریقایی برای رسیدن به اروپا

لیبی مسیر پناهجویان آفریقایی برای رسیدن به اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت لیبی می گوید در تلاش برای یافتن راهی است تا با هجوم پناهجویانی که از صحرای آفریقا به این کشور می آیند، مقابله کند. افزایش درگیری، جنگ و بی ثباتی

آگهی

دولت لیبی می گوید در تلاش برای یافتن راهی است تا با هجوم پناهجویانی که از صحرای آفریقا به این کشور می آیند، مقابله کند.

افزایش درگیری، جنگ و بی ثباتی در سومالی و اریتره افزایش تعداد مهاجران را در پی داشته است. روزانه صدها پناهجو با رساندن خود به لیبی سعی دارند تا با عبور از دریا خود را به سواحل امن اروپا برسانند.

بازداشتگاهی درشهر مصراته در لیبی یکی از مراکزی است که در حال حاضر حدود هزار تن از این پناهجویان را در خود جای داده است.
مسئول این مرکز می گوید، لیبی نیاز به کمک های بین المللی دارد تا بتواند با هجوم مهاجرانی که برای عبور از آبهای مدیترانه به اینجا می آیند، مقابله کند.
ابو دبوس می گوید: «در صورتی که طی روزهای آتی اقدامی موثر برای مقابله با آنها انجام نگیرد و سازمان های حقوق بشری و ملی مقابله با مهاجران غیر قانونی با یکدیگر در این زمینه همراه نشوند، ممکن است با بحران جدی انسانی روبه رو شویم.»

روزانه صدها تن از پناهجویان با پذیرش خطرهای این سفر غیرقانونی در لیبی دل به آبهای مدیترانه می سپارند تا خود را به سواحل سیسیل ایتالیا برسانند.

یکی از این مهاجران می گوید: «من دانشجو بودم و در حال تحصیل در سومالی. کشورم در جنگ است و هیچ کاری نمیتوان انجام داد. برای همین تصمیم گرفتم به اروپا بروم.»

بر اساس گزارش ها، حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تن از این پناهجویان سال گذشته در آبهای مدیترانه غرق شده و بیش از ۱۷۰ هزار تن نیز موفق شده اند با عبور از دریا خود را به سواحل ایتالیا برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

رهبران لیبی با تشکیل یک دولت یکپارچه جدید موافقت کردند

بیش از ۶۰ نفر در پی غرق شدن قایق حامل پناهجویان در سواحل لیبی جان باختند