سرعت: گشتی در دنیای ورزش های موتوری

سرعت: گشتی در دنیای ورزش های موتوری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرمول یک؛ جایزه بزرگ بحرین لوییس همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته، پس از آنکه هفته پیش در شانگهای دومین قهرمانی فصل را به دست آورد، موفق شد

آگهی

فرمول یک؛ جایزه بزرگ بحرین

لوییس همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته، پس از آنکه هفته پیش در شانگهای دومین قهرمانی فصل را به دست آورد، موفق شد جایزه بزرگ بحرین را نیز فتح کند و با قهرمانی این رقابت را به پایان برساند.

این سی و ششمین عنوان قهرمانی لوییس همیلتون انگلیسی در مسابقات فرمول یک است. همیلتون در تمام طول مسیر از رقبا پیش بود و در هیچ مقطعی جایگاهش تهدید نشد.

پس از همیلتون، کیمی رایکونن فنلاندی از تیم فراری با سه صدم ثانیه اختلاف از خط پایان گذشت و روی سکوی دومی ایستاد. دیگر راننده مرسدس، یعنی نیکو رزبرگ هم با شش صدم ثانیه اختلاف نسبت به قهرمان، سوم شد. والتری بوتاس از تیم ویلیامز، سباستین فتل از فراری و دانیل ریکیاردوی جوان از رد بول به ترتیب چهارم تا ششم شدند.

تنش در مرسدس

مرسدس با چندین حضور روی سکوی قهرمانی (مقام نخست، دوم و سوم) آغاز خوبی در فصل جاری داشته است. هرچند همیلتون و رزبرگ، رانندگان این تیم، در پیست از آمادگی مناسبی برخوردار هستند، رفتار خارج از پیست شان انتقاداتی را متوجه این دو هم تیمی کرده است. با حضور فراری به عنوان رقیبی جدی، بهتر است مرسدس از تنش های غیرلازم میان رانندگانش بپرهیزد.

لوییس همیلتون، پس از آنکه در مسابقات جایزه بزرگ بحرین، جایگاه نخست خط شروع را کسب کرد، قهرمان هم شد. رزبرگ، هم تیمی او، در حالی که سایه به سایه توسط سباستین فتل از فراری تعقیب می شد، مقام دوم را به دست آورد.

پس از آن مسابقه و در جریان نشست مطبوعاتی، رزبرگ از هم تیمی خود انتقادات بی سابقه ای کرد. حتی او را به «خودخواهی» متهم کرد و گفت در مقاطعی از مسیر آهسته تر از حد لازم رانده و باعت شده فتل در چند گزار شانس سبقت گرفتن از رزبرگ را بیابد.

همیلتون در فصل جاری نمایش بهتری از دوست قدیمی خود داشته و تمام مسابقات را از جایگاه نخست آغاز کرده است.

این دو دوست و دو رقیب قدیمی از ابراز نظر در مورد درگیری لفظی اخیر اجتناب می کنند. آنها بهتر از هر کسی می دانند که بروز و تکرار احتمالی چنین تنشی می تواند صدماتی جدی به تصویر تیم معتبر مرسدس وارد کند.

موتو جی پی آرژانتین

موتو جی پی با برگزاری رقابتی مفصل در آرژانتین، به آمریکای جنوبی بازگشته است. رقابتی که با قهرمانی والنتینو روسی همراه شد. روسی ایتالیایی از تیم یاماها، روز یکشنبه نزدیک شش ثانیه زودتر از نفر دوم از خط پایان مسابقه عبور کرد. این دومین پیروزی روسی در فصل جاری بود. در ابتدای مسیر، مارک مارکز اسپانیایی که دو قهرمانی جهان را در اختیار دارد، خیلی زود توانست از رقبا پیش افتاده و اختلافی چهار پنج ثانیه ای را حفظ کند، اما روسی ایتالیایی موفق شد در نهایت از مارکز جلو بزند. مارکز هم در تلاشی نافرجام اما پیگیرانه برای بازیابی جایگاه نخست، زمین خورد تا روسی به سمت صد و دهمین پیروزی زندگیش بشتابد.
پس از او هموطنش آندرئا دوویزیوسو از تیم دوکاتی دوم شد. مقام سومی هم به کَل کراچلو بریتانیایی از هوندا رسید.

اعجوبه ای به نام دانیل ریکیاردو

دانیل ریکیاردو از تیم ردبول که به تازگی در شانگهای جایزه چهره جوان سال لائروس را از آن خود کرد، اکنون نخستین استرالیایی است که در پنج سال گذشته یک قهرمانی مهم را به دست آورده است. این راننده ۲۵ ساله در فصل گذشته چهره هایی چون ماریو گوتزه و میکائلا شیفرین را پشت سر گذاشت. آن هم در نخستین فصل حضور در فرمول یک.

به خدمت گرفتن این راننده جوان یکی از بهترین تصمیم هایی بود که ماموران استعدادیابی تیم ردبول انجام دادند. حاصل دست به فرمان شدن این او در نخستین فصل حضورش در فرمول یک: سه پیروزی و پنج مقام دومی و سومی.

دانیل ریکیاردو، چهارمین راننده فرمول یک است که این عنوان را کسب کرده. خوان پابلو مونتویا در سال ۲۰۰۲، لوییس همیلتون در سال ۲۰۰۸ و جنسن باتن در سال ۲۰۱۰ توانسته بودند عنوان چهره جوان سال را به دست آورند.

جوایز ورزشی لائروس در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس شده و از اعتبار بالایی در عالم ورزش برخوردار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رکوردهایی که جا به جا شد؛ واکنش‌ها به قهرمانی مسی و آرژانتین

روز نخست مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲؛ هلند و آرژانتین گرفتار شگفتی نشدند