Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترک های قبرس خواهان مذاکرات صلح اند

ترک های قبرس خواهان مذاکرات صلح اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از قبرسی ها امیدوارند که برنده انتخابات ریاست بخش ترک نشین این جزیره، مذاکرات صلح با بخش یونانی نشین در جنوب را از سر گیرد. دکتر مِلتِم

آگهی

بسیاری از قبرسی ها امیدوارند که برنده انتخابات ریاست بخش ترک نشین این جزیره، مذاکرات صلح با بخش یونانی نشین در جنوب را از سر گیرد.

دکتر مِلتِم سامانی، دبیر انجمن گفتگو و تحقیقات تاریخی قبرس در اینباره به خبرنگار یورونیوز گفت: «در این انتخابات انتظارها برای تغییر زیاد است. وقتی که از تغییر صحبت می کنم، منظورم فقط تغییر افراد نیست بلکه تغییر ماهیت و روش حکومت داری نیز هست، یعنی یک تغییر کیفی. منظور من این است که برای مردم، پیدا کردن یک راه حل برای مشکل قبرس یک امر بسیار ضروریست. مردم خواستار تغییرات سیاسی هستند. مردم فقط برای تغییر ریاست قبرس رای نمی دهند بلکه آنها به دنبال مذاکره کننده ای هستند که بتواند به هر طریقی یک راه حل پیدا کند.»

خانم سامانی در پاسخ به این سوال که آیا می توان گفت این مذاکرات بلافاصله پس از انتخابات آغاز خواهد شد، پاسخ داد: «به نظر می آید که همینطور خواهد بود. وضعیت تغییر کرده است. مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد برای قبرس که باید برای صلح در این جزیره تلاش کند، سفر تاریخی به جزیره داشت و مردم را به همکاری با یکدیگر تشویق کرد. باید گفت که قبرسی ها از او استقبال زیادی کردند. این مسئله کاملا بی سابقه است. احتمال زیادی می رود که این مذاکرات از اواخر ماه مه آغاز شود و بسیاری از مردم امیدوارند که مسئولان سر میز مذاکره بشینند. همه نامزدها گفته اند که آماده اند در مذاکرات شرکت کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غزه در آستانه قحطی؛ کشتی کمک‌رسانی از قبرس به راه افتاد

قبرس در عملیات مشترک با موساد ۲ ایرانی را به اتهام برنامه‌ریزی برای قتل تجار اسرائيلی بازداشت کرد

جمهوری خودخوانده قبرس شمالی در واکنش به ادعای موساد علیه ایران: بی‌اساس و شرارت‌بار است