Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شانس زیاد راستگرایان پوپولیست فنلاند در انتخابات پارلمانی

شانس زیاد راستگرایان پوپولیست فنلاند در انتخابات پارلمانی
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فنلاندی های در انتخابات پارلمانی امسال که روز یکشنبه روز اصلی برگزاری آن است، زودهنگام به پای صندوق های رای رفته اند، انتخاباتی که گمان می رود در آن

آگهی

فنلاندی های در انتخابات پارلمانی امسال که روز یکشنبه روز اصلی برگزاری آن است، زودهنگام به پای صندوق های رای رفته اند، انتخاباتی که گمان می رود در آن راستگرایان پوپولیست قدرت را در دست گرفته و با چهره ای بنام «جووها سیپیلا» دولت تشکیل خواهند داد.

آقای سیپیلا شانس زیاد پیروزی در این دوره از انتخابات و تصاحب کرسی نخست وزیری را مدیون رکود سه سالۀ اقتصادی و بدترین بحران چند دهه اخیر فنلاند خواهد بود، بحرانی که وی آن را با بحران یونان مقایسه می کند.

حزب جووها سیپیلا به احتمال زیاد اگرچه برنده انتخابات خواهد شد اما برای تشکیل دولت مجبور به ائتلاف با حزب چپ میانه «سوسیال دموکرات ها»، حزب ضد مهاجرپذیری و ضد اتحادیه اروپا «فینز» و حزب «ائتلاف ملی» خواهد شد.

آخرین نظرسنجی ها حاکیست ۵۹ درصد فنلاندی ها از کارنامه دولت «الکساندر استوب»، نخست وزیر و رهبر «حزب ائتلاف ملی» ناراضی اند.

اکثر احزاب فنلاند در ضرورت انجام اصلاحات در این کشور متفق القولند اما دیدگاهایشان در چگونگی و نحوه اجرای اصلاحات متفاوت است.

فنلاند عضو اتحادیه اروپا و تنها کشور منطقه اسکاندیناوی با واحد پولی یورو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی یک نوجوان در مدرسه‌ای در فنلاند یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت

ذخیره انرژی باد و خورشید در بزرگترین باتری شنی جهان

اتحادیه اروپا برای جلوگیری از هجوم پناهجویان از روسیه نیروی مرزی به فنلاند اعزام می‌کند