پرو، بولیوی و آرژانتین میزبانان مسابقات رالی داکار در سال ۲۰۱۶

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پرو، بولیوی و آرژانتین میزبانان مسابقات رالی داکار در سال ۲۰۱۶

برگزار کنندگان رالی داکار پس از انصراف شیلی از میزبانی این رقابت ها تصمیم گرفتند سه کشور آمریکای جنوبی را به عنوان میزبان دور بعدی این مسابقات معرفی کنند.

بر اساس این تصمیم رالی داکار ۲۰۱۶ سوم ژانویه از لیما پایتخت پرو کلید خواهد خورد و پس از عبور از بولیوی شانزده ژانویه در روزاریو بزرگترین شهر ایالت سانتافه در آرژانتین خاتمه خواهد یافت. این هشتمین دوره این رقابت ها است که در آمریکای لاتین برگزار می شود.

شیلی به دلیل متحمل شدن خسارات فراوان در اثر جاری شدن سیل در شمال این کشور که طی هفته های اخیر صورت گرفت ناچار به انصراف از میزبانی این مسابقات شد. بارش بارانهای سیل آسا و جاری شدن سیل در منطقه آتاکامای شیلی که خشک ترین بیابان جهان در آن واقع شده است ضمن بر جای گذاشتن دست کم بیست و شش کشته، خسارات شدیدی را به این منطقه شمالی شیلی وارد کرد.

رالی داکار ۲۰۱۶ مثل همیشه در سیزده مرحله برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان در این رقابت جذاب و هیجان انگیز باید مسافتی بین هشت تا هشت هزار و پانصد کیلومتر را از میان تپه های شنی، صخره ها، دامنه های کوهستانی و معابری صعب العبور با ارتفاع چهار هزار متر بالاتر از سطح دریا بپیمایند.

مارک کوما و ناصر العطیه، فاتحان بخش موتور و اتوموبیل دور قبلی این رقابت ها برای دفاع از عناوین خود، کار دشواری را در سال آینده پیش رو خواهند داشت.