Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پرو، بولیوی و آرژانتین میزبانان مسابقات رالی داکار در سال ۲۰۱۶

پرو، بولیوی و آرژانتین میزبانان مسابقات رالی داکار در سال ۲۰۱۶
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برگزار کنندگان رالی داکار پس از انصراف شیلی از میزبانی این رقابت ها تصمیم گرفتند سه کشور آمریکای جنوبی را به عنوان میزبان دور بعدی این مسابقات معرفی

آگهی

برگزار کنندگان رالی داکار پس از انصراف شیلی از میزبانی این رقابت ها تصمیم گرفتند سه کشور آمریکای جنوبی را به عنوان میزبان دور بعدی این مسابقات معرفی کنند.

بر اساس این تصمیم رالی داکار ۲۰۱۶ سوم ژانویه از لیما پایتخت پرو کلید خواهد خورد و پس از عبور از بولیوی شانزده ژانویه در روزاریو بزرگترین شهر ایالت سانتافه در آرژانتین خاتمه خواهد یافت. این هشتمین دوره این رقابت ها است که در آمریکای لاتین برگزار می شود.

شیلی به دلیل متحمل شدن خسارات فراوان در اثر جاری شدن سیل در شمال این کشور که طی هفته های اخیر صورت گرفت ناچار به انصراف از میزبانی این مسابقات شد. بارش بارانهای سیل آسا و جاری شدن سیل در منطقه آتاکامای شیلی که خشک ترین بیابان جهان در آن واقع شده است ضمن بر جای گذاشتن دست کم بیست و شش کشته، خسارات شدیدی را به این منطقه شمالی شیلی وارد کرد.

رالی داکار ۲۰۱۶ مثل همیشه در سیزده مرحله برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان در این رقابت جذاب و هیجان انگیز باید مسافتی بین هشت تا هشت هزار و پانصد کیلومتر را از میان تپه های شنی، صخره ها، دامنه های کوهستانی و معابری صعب العبور با ارتفاع چهار هزار متر بالاتر از سطح دریا بپیمایند.

مارک کوما و ناصر العطیه، فاتحان بخش موتور و اتوموبیل دور قبلی این رقابت ها برای دفاع از عناوین خود، کار دشواری را در سال آینده پیش رو خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

کوپا آمِریکا؛ عنوان سوم مرهم زخم های آلبی سلسته پس از شکست مقابل برزیل