تمرکز بر یونان در جلسه سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول

تمرکز بر یونان در جلسه سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جلسه سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، با تمرکز بر بحران یونان در واشنگتن برگزار شد. تمام کسانی که برای یافتن راه حلی میان یونان و طلبکاران

آگهی

جلسه سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، با تمرکز بر بحران یونان در واشنگتن برگزار شد.

تمام کسانی که برای یافتن راه حلی میان یونان و طلبکاران این کشور نقش کلیدی دارند در این جلسه حضور داشتند.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان، با اشاره به برنامه ریاضت اقتصادی تحمیلی به کشورش گفت:“هیچ فرد معقولی نمی تواند به موفقیت این طرح باور داشته باشد. اصرار بر این که ما می بایست این برنامه را با این منطق، فلسفه و سیاست ادامه دهیم تصویر منفی را که ما نیاز داریم از یونان حذف کنیم تقویت خواهد کرد و آن این است که یونان یک چاه بدون عمق است.”

یونان که با بدگمانی شرکای اروپایی اش از جمله آلمان مواجه است، می بایست بتواند آنها را برای پرداخت حدود هفت میلیارد یورو متقاعد کند.

پیر موسکوویسی، کمیسر امور مالی اتحادیه اروپا، با تاکید بر این که دولت یونان می بایست بتواند یک برنامه اصلاحات اقتصادی بلند پروازانه و محکم را اجرا کند، گفت: “پیشرفتهایی صورت گرفته اما باید بتوان سریعتر عمل کرد زیرا مسائل مالی به سرعت زیاد می شوند و هفته های آینده قطعا تعیین کننده خواهد بود.”

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن، با بیان این که صندوق بین المللی پول به یونان اجازه نداده که یک میلیارد یورو بدهی ماه آینده خود را با تاخیر پرداخت کند، می گوید: “آتن خبر چنین درخواستی را به شدت تکذیب کرده است. به هر حال، به نظر می رسد که روز قضاوت نزدیک باشد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با رای پارلمان، شهباز شریف به عنوان نخست وزیر پاکستان برگزیده شد

هشدار صندوق بین‌المللی پول: هوش مصنوعی بر ۴۰ درصد مشاغل در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت

تلاش ازبکستان برای جذب گردشگر با تکیه بر میراث فرهنگی و توسعهٔ زیرساخت