Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادامه سیل مهاجران غیرقانونی به ایتالیا

ادامه سیل مهاجران غیرقانونی به ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که موج مهاجران غیرقانونی از شمال آفریقا به سواحل جنوب ایتالیا همچنان ادامه دارد، مقام های این کشور خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا شدند. در

آگهی

در حالی که موج مهاجران غیرقانونی از شمال آفریقا به سواحل جنوب ایتالیا همچنان ادامه دارد، مقام های این کشور خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا شدند.

در هفته اخیر، بیش از ده هزار مهاجر که اغلب از کشورهای درگیر جنگ در خاورمیانه و آفریقا می گریزند توسط گارد ساحلی ایتالیا نجات داده شدند.

با این حال گمان می رود که بیش از ۴۵۰ مهاجر طعمه امواج شده اند.

پلیس ایتالیا روز پنجشنبه در بندر آگوستا در سیسیل، ده مظنون به قاچاق انسان در مدیترانه را دستگیر کرد.

یکی از مهاجران در مورد ملیت قاچاقچیان می گوید: «همه آنها لیبیایی هستند. افراد بسیار بدی هستند.» وی می افزاید : «آنها هیچ وقت سوار قایق نمی شوند. فقط شما را سوار قایق و سپس رها می کنند. شما تنها می مانید به امان خدا. این لیبیایی ها افراد خوبی نیستند. مردم را کتک می زدند و می کشتند. به لطف خدا من زنده ماندم.»

پلیس ایتالیا پانزده مهاجر غیرقانونی مسلمان را که اتباع ساحل عاج، سنگال و مالی هستند پس از ورود به خاک این کشور دستگیر کرد. آنها مظنونند که در طول سفر دوازده مسیحی را به دریا افکنده اند.

در همین حال، گارد ساحلی ایتالیا خود را آماده رسیدن هزاران مهاجر دیگر کرده است.

لئوپولدو مانا، رییس گارد ساحلی ایتالیا گفت: «مطمئنا با آب و هوای خوب چند روز آینده و دریای بسیار آرام، مهاجران زیاد دیگری خواهند رسید.»

مقام های ایتالیایی می گویند که بودجه ماموریت گشت مرزی اتحادیه اروپا، موسوم به فرانتکس کافی نیست و ایتالیا برای نجات مهاجران غیرقانونی در مدیترانه و سپس نگهداری آنها، بودجه کلانی را خرج می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

'جنگ مذهب و قومیت' در قایق مهاجران غیرقانونی

فعالان مدنی در اروپا خواستار کمک بیشتر به پناهجویان هستند

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی