Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مدیترانه همچنان از میان مهاجران قربانی می گیرد

مدیترانه همچنان از میان مهاجران قربانی می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت بیش از سه روز از فاجعۀ غرق شدن کشتی حامل مهاجران در آبهای لیبی و علیرغم جستجوها، تنها پیکر ۹ نفر از این قربانیان پیدا شده است. به گفتۀ

آگهی

با گذشت بیش از سه روز از فاجعۀ غرق شدن کشتی حامل مهاجران در آبهای لیبی و علیرغم جستجوها، تنها پیکر ۹ نفر از این قربانیان پیدا شده است.

به گفتۀ مسئولان گارد ساحلی ایتالیا، نیروهای امدادرسانی طی دو روز یکشنبه و دوشنبه به کمک ۴۲ کشتی رفتند که حامل بیش از ۶۵۰۰ مهاجر بود و توانستند ۱۴۵ نفر را از دریا نجات بدهند. در اثر غرق شدن یکی از این کشتی ها که حامل ۵۵۰ مهاجر بوده است، دست کم ۴۰۰ نفر مفقود شده اند.

به گفتۀ مسئولان سازمان غیرانتفاعی «کودکان را نجات دهید» مهاجران نجات یافته از این فاجعه به منطقۀ رجیوکالابریا در جنوب ایتالیا انتقال داده شده اند. چند دختر نوجوان نیز در میان نجات یافتگان دیده می شوند که تمامی خانوادۀ خود را از دست داده اند.

یکی از دواطلبان امدادرسانی در این منطقه می گوید: «این دخترها تنها بودند. دخترهای بزرگتر خیلی شجاعانه رفتار می کردند. با چند قطره اشک به ما توضیح دادند که چه اتفاقی افتاده است. دختر کوچکتر را تحت مراقبت و محافظت بیشتر قرار دادیم و بهتر دیدیم او را فعلا کمی تنها بگذاریم.»

در میان این مهاجران زنان و کودکان نیز دیده می شوند. این مهاجران عمدتا اتباع کشورهای آفریقایی یا مهاجرانی از عراق و سوریه هستند که تلاش می کنند خود را از طریق دریای مدیترانه به اروپا برسانند.

ایتالیا از اکتبر سال ۲۰۱۳میلادی عملیاتی به نام «مارن استروم» را برای یافتن و کمک رسانی به این مهاجران در مدیترانه که سیل آسا به سواحل این کشور هجوم می آورند، براه انداخته بود. این عملیات در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی به دلیل هزینۀ بالای آن توسط مقامات این کشور متوقف شد و جای خود را به عملیات تریتون داد که اتحادیۀ اروپا مسوولیت آن را به عهده دارد.

از آغاز سال ۲۰۱۵میلادی دست کم ۸۰ هزار مهاجر در مناطق ساحلی ایتالیا توسط مقامات این کشور ثبت نام شده اند. دولت ایتالیا می گوید امکانات کافی برای اسکان تمامی این مهاجران ندارد و از کشورهای اروپایی خواسته است در عملیات کمک رسانی به این مهاجران که سوار بر کشتی های غیراستاندارد به سواحل این کشور هجوم می آورند، مشارکت بیشتری داشته باشند.

بنا بر اعلام سازمان بین المللی مهاجرت، با احتساب این ۴۰۰ مهاجر جان باخته، شمار قربانیان در دریای مدیترانه به ۹۰۰ نفر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها مهاجر طعمه امواج مدیترانه شدند

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی

آرزوی مهاجران در کاله: رسیدن به بریتانیا به هر قیمتی