Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هزاران معدنچی در آتن علیه دولت یونان تظاهرات کردند

هزاران معدنچی در آتن علیه دولت یونان تظاهرات کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۴ هزار نفر از کارکنان یک معدن طلا در شمال یونان، روز پنجشنبه در اعتراض به احتمال لغو مجوز یکی از معادن طلای شمال این کشور، در آتن تجمع کردند

آگهی

بیش از ۴ هزار نفر از کارکنان یک معدن طلا در شمال یونان، روز پنجشنبه در اعتراض به احتمال لغو مجوز یکی از معادن طلای شمال این کشور، در آتن تجمع کردند.

دولت چپگرای یونان ماه پیش از تصمیم خود برای بازبینی مجوز استخراج شرکت کانادایی«الدورادو گولد» که از این معادن در منطقۀ هالکیدیس بهره برداری می کند، خبر داد. این امر ممکن است به تغییر یا لغو این مجوز بهره برداری و بیکاری احتمالی معدنچیان منجر شود.

یکی از این معدنچیان معترض می گوید: «دولت چپگرای یونان بیش از ۲۰۰۰ کارگر را در خیابان رها می کند. آیا تابحال شنیده اید که یک دولت چپگرا افراد زیادی را به بیکاری بکشانند؟ ما یک چیز ساده می خواهیم، ما برای حق زندگی و کار مبارزه می کنیم.»

راهپیمایی این معدنچیان در مقابل وزارت محیط زیست و انرژی یونان آغاز و در مقابل وزارت دارایی این کشور خاتمه یافت. دولت یونان می گوید بازبینی مجوز این شرکت کانادایی در قالب یک طرح زیست محیطی در این منطقه صورت خواهد گرفت. شرکت الدورادو گولد تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در معادن هالکیدیس سرمایه گذاری کرده و در صورت ادامۀ فعالیت در این منطقه، ۷۰۰ میلیون دلار دیگر نیز در یونان سرمایه گذاری خواهد کرد.

اپوستولوس استایکیس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید:«نرخ بیکاری در یونان ۲۵ درصد است و معدنچیان می گویند دولت با اینکار، موجبات بدتر شدن وضعیت اقتصادی منطقه و همچنین بیکار شدن آنها را فراهم می کند. معادن طلای هالکیدیس افکار عمومی را چند دسته کرده و مسالۀ محیط زیست را در مقابل اشتغال و توسعۀ اقتصادی قرار داده است. کارشناسان و دولت با مشکل بزرگی مواجه هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند