Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش یورونیوز از مبارزه سربازان چاد علیه بوکوحرام

گزارش یورونیوز از مبارزه سربازان چاد علیه بوکوحرام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سالگرد ربوده شدن دویست و نوزده دختر دانش آموز توسط افراطیون اسلامی بوکوحرام تظاهراتی آرام در شهرهای مختلف نیجریه برگزار شد. یکسال پیش، افراد

آگهی

در سالگرد ربوده شدن دویست و نوزده دختر دانش آموز توسط افراطیون اسلامی بوکوحرام تظاهراتی آرام در شهرهای مختلف نیجریه برگزار شد.

یکسال پیش، افراد بوکوحرام آنها را از مدرسه ای در شیبوک نیجریه ربودند. اکنون از دختران خبری در دست نیست اما گفته می شود که اسلامگرایان آنها را به عقد خود درآورده اند و بیم آن می رود که بسیاری نیز جانشان را از دست داده باشند.

گروه بوکوحرام تنها دختران این مدرسه را به اسارت نبرده است. بیش از دو هزار زن از آغاز سال میلادی جاری تاکنون بدست شبه نظامیان بوکوحرام به گروگان گرفته شده اند.

خبرنگار یورونیوز با سربازان چادی همراه شده است که به شکار شبه نظامیان بوکوحرام می روند. به گفته صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف، نزدیک به هشتصد هزار کودک بدلیل حملات بوکوحرام از خانه هایشان آواره شده اند.

ساعت ده و نیم شب به وقت تهران یورونیوز گزارش همکارمان، لوییز کاربایو، درباره بوکوحرام بروی آنتن می برد. این برنامه گزارشی ویژه است از جنگی که آفریقا را با معضلی جدید بنام تروریسم جهادی های اسلامی روبرو کرده است.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/fr_FR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));> لوئیس کاربایو، خبرنگار یورونیوز با ارتش چاد همراه شده است. این نظامیان در نبرد با بوکوحرام، یکی از خشن ترین سازمانهای جهادی در جهان هستند. گزارش اختصاصی یورونیوز را سه شنبه چهاردهم آوریل ساعت هشت و سی و پنج دقیقه به وقت اروپای مرکزی از دست ندهید. تکرار این گزارش همان روز ساعت نه شب خواهد بود.

Posted by euronews on lundi 13 avril 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منطقه شمال نیجریه، جولانگاه بیش از یک دهه بوکوحرام

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد