اوباما کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج می کند

اوباما کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج می کند
نگارش از Euronews

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف خواهد کرد. اجرای چنین تصمیمی باید به

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف خواهد کرد. اجرای چنین تصمیمی باید به موافقت کنگره آمریکا نیز برسد.

این اقدام بدنبال دیدار تاریخی آقای اوباما و رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا در اجلاس سران قاره آمریکا در پاناما و در راستای عادی سازی روابط دو کشور انجام می شود.

یک زن ساکن هاوانا پایتخت کوبا با استقبال از این تصمیم گفت: «ما تروریست نیستیم، بلکه برعکس، ما فقط حامی صلح و آرامش هستیم و برای همه خوبی می خواهیم.»

بسیاری از مردم کوبا امیدوارند وضعیت اقتصادی کشورشان بهبود یابد. یک مرد جوان کوبایی با اشاره به همین موضوع گفت: «این به معنی توسعه و پیشرفت در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و غیره است. این یک اتفاق فوق العاده است.»

کوبا به همراه ایران، سوریه و سودان در فهرست کشورهای حامی تروریسم آمریکاست. خارج شدن کوبا از این فهرست، اصلی ترین مانع بازگشایی سفارتخانه های دو کشور آمریکا و کوبا را از پیش رو بر خواهد داشت؛ دو کشوری که از بیش از پنجاه سال پیش روابط خصمانه داشته اند.

مطالب مرتبط