اوباما کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج می کند

اوباما کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف خواهد کرد. اجرای چنین تصمیمی باید به

آگهی

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف خواهد کرد. اجرای چنین تصمیمی باید به موافقت کنگره آمریکا نیز برسد.

این اقدام بدنبال دیدار تاریخی آقای اوباما و رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا در اجلاس سران قاره آمریکا در پاناما و در راستای عادی سازی روابط دو کشور انجام می شود.

یک زن ساکن هاوانا پایتخت کوبا با استقبال از این تصمیم گفت: «ما تروریست نیستیم، بلکه برعکس، ما فقط حامی صلح و آرامش هستیم و برای همه خوبی می خواهیم.»

بسیاری از مردم کوبا امیدوارند وضعیت اقتصادی کشورشان بهبود یابد. یک مرد جوان کوبایی با اشاره به همین موضوع گفت: «این به معنی توسعه و پیشرفت در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و غیره است. این یک اتفاق فوق العاده است.»

کوبا به همراه ایران، سوریه و سودان در فهرست کشورهای حامی تروریسم آمریکاست. خارج شدن کوبا از این فهرست، اصلی ترین مانع بازگشایی سفارتخانه های دو کشور آمریکا و کوبا را از پیش رو بر خواهد داشت؛ دو کشوری که از بیش از پنجاه سال پیش روابط خصمانه داشته اند.

Put simply, POTUS is acting to remove #Cuba from the State Sponsor of Terrorism list because Cuba is not a State Sponsor of Terrorism

— Ben Rhodes (@rhodes44) April 14, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد