Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بمباران کاخ ریاست جمهوری در عدن توسط نیروهای ائتلاف

بمباران کاخ ریاست جمهوری در عدن توسط نیروهای ائتلاف
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حملات هوایی ائتلاف منطقه ای کشورهای عرب به رهبری عربستان سعودی به مواضع نیروهای حوثی و متحدانش در یمن کاخ ریاست جمهوری در عدن بمباران شد. این

آگهی

در حملات هوایی ائتلاف منطقه ای کشورهای عرب به رهبری عربستان سعودی به مواضع نیروهای حوثی و متحدانش در یمن کاخ ریاست جمهوری در عدن بمباران شد.

این حملات در حالی ادامه می یابد که ایران خواستار توقف آن شده بود. درخواستی که از سوی عربستان رد شد و در مقابل ریاض از تهران خواست تا از طریق حمایت از حوثی ها، در امور داخلی یمن دخالت نکند.

سعود فیصل، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در نشستی خبری با لوران فابیوس، همتای فرانسوی اش در ریاض گفت: “ایران چطور می تواند خواستار توقف عملیات ما در یمن باشد؟ جنگ در یمن بیش از یک سال است که شروع شده است. در زمانی که صالح رئیس جمهور بود بین حوثی ها و ارتش صالح ۳۰ حمله رخ داد.»

درگیری ها در یمن دیگر کشورهای اسلامی منطقه را نیز تحت الشعاع قرار داده است. هزاران سنی در پاکستان در اعتراض به تصمیم روز جمعه پارلمان به خیابان های پایتخت ریختند. به موجب این تصمیم، اسلام آباد با در پیش گرفتن موضع بیطرفانه به نیروهای ائتلاف منطقه ای نمی پیوندد تا بتواند نقشی دیپلماتیک در پایان دادن به بحران یمن ایفا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات اخیر یمن از نگاه کارشناسان یورونیوز

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟