Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خاکسپاری قربانیان کشتار دانشگاه گاریسا در کنیا آغاز شد

خاکسپاری قربانیان کشتار دانشگاه گاریسا در کنیا آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هفته پس از کشتار در دانشگاه شهر گاریسا کنیا، مراسم خاکسپاری قربانیان این فاجعه که منجر به مرگ ۱۴۸ تن شد، در شهرهای مختلف این کشور آغاز شده است

آگهی

یک هفته پس از کشتار در دانشگاه شهر گاریسا کنیا، مراسم خاکسپاری قربانیان این فاجعه که منجر به مرگ ۱۴۸ تن شد، در شهرهای مختلف این کشور آغاز شده است.

حمله افراد مسلح وابسته به گروه الشباب و قتل عام دانشجویان غیرمسلمان فضایی مملو از ترس و وحشت، خشم و نفرت آفریده است. بسیاری دولت و پلیس کنیا را به بی کفایتی و سهل انگاری در مبارزه با اسلامگرایان افراطی متهم می کنند.

دوست و همکلاسی یکی از قربانیان می گوید: «من دولت را مقصر می دانم. یک سال است که در گوش ما می خوانند امنیت امنیت. آنها می دانستند که خطر جامعه دانشگاهی ما را تهدید می کرد.» دیگری می گوید: «باید بسیار مراقب بود چرا که این افراد در جامعه ما زندگی می کنند. باید تدابیر امنیتی جدی برای محافظت از ما در نظر گرفته شود.»

رئیس جمهوری کنیا، روز جمعه، از مسلمان کشورش خواست برای مبارزه با شبیه نظامیان اسلامگرا با نیروهای نظامی و امنیتی همکاری کنند.

مسلمانان ۱۰ درصد کل جمعیت کنیا را تشکیل می دهند که اکثرا در استان های مرزی این کشور با سومالی زندگی می کنند.

با گسترش فعالیت های گروه الشباب در داخل خاک کنیا که همزمان شده است با انتشار یک رشته گزارش مبنی بر رفتار خشن نیروهای نظامی کنیا با اقلیت مسلمان، اکنون این خطر وجود دارد که درگیری های قومی و مذهبی در این کشور بروز دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام تجاوز سربازان بریتانیایی به زنان کنیایی؛ «کودکان دورگه انگشت‌نما شده‌اند»

زن‌ کشی در کنیا؛ معترضان بزرگترین تظاهرات تاریخ کشور را علیه خشونت جنسی برپا کردند

تصاویری از آفریقا؛ صدها جوان ماسایی ورود به بزرگسالی را جشن گرفتند