رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد

رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برونیسلاو کوموروفسکی، رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد و گفت که دولت متبوعش به مقامات کی یف کمک مالی خواهد کرد. وی که

آگهی

برونیسلاو کوموروفسکی، رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد و گفت که دولت متبوعش به مقامات کی یف کمک مالی خواهد کرد.

وی که پنجشنبه در پارلمان اوکراین سخنرانی می کرد، با توجه به ادامه درگیری ها در مرزهای شرقی اوکراین گفت: «نمی توان این واقعیت را انکار کرد که سربازان، تانکها و نفربرهای کشور متجاوز در اوکراین حضور دارند. غرب باید این را درک کند که امنیت در کشورهای غربی منوط به ایجاد امنیت در اوکراین است.»

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز در کی یف در گزارش خود می گوید: «لهستان یکصد میلیون یورو به دولت اوکراین کمک مالی خواهد کرد که قرار است برای اعمال یک رشته اصلاحات در حوزه انرژِی و افزایش نظارت بر مرزهای این کشور سرمایه گذاری شود.»

همزمان، قرار است وزرای خارجه آلمان و فرانسه و روسیه و اوکراین دوشنبه آینده در برلین گردهم آیند تا درباره چگونگی اجرای توافقنامه آتش بس مینسک گفتگو کنند. جنگ داخلی در شرق اوکراین طی یک سال اخیر بیش از ۶ هزار کشته بر جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان: ۴۰ دستگاه «ماردر» به اوکراین می‌فرستیم؛ لهستان: آماده تحویل تانک‌های «لئوپارد» هستیم

جنگ اوکراین موجب رونق صنایع نظامی در کدام کشورها شده است؟

اتحادیه اروپا از لهستان خواست درباره اتهام صدور ویزا در قبال دریافت پول توضیح دهد