Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد

رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برونیسلاو کوموروفسکی، رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد و گفت که دولت متبوعش به مقامات کی یف کمک مالی خواهد کرد. وی که

آگهی

برونیسلاو کوموروفسکی، رئیس جمهوری لهستان «تجاوز روسیه به خاک اوکراین» را محکوم کرد و گفت که دولت متبوعش به مقامات کی یف کمک مالی خواهد کرد.

وی که پنجشنبه در پارلمان اوکراین سخنرانی می کرد، با توجه به ادامه درگیری ها در مرزهای شرقی اوکراین گفت: «نمی توان این واقعیت را انکار کرد که سربازان، تانکها و نفربرهای کشور متجاوز در اوکراین حضور دارند. غرب باید این را درک کند که امنیت در کشورهای غربی منوط به ایجاد امنیت در اوکراین است.»

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز در کی یف در گزارش خود می گوید: «لهستان یکصد میلیون یورو به دولت اوکراین کمک مالی خواهد کرد که قرار است برای اعمال یک رشته اصلاحات در حوزه انرژِی و افزایش نظارت بر مرزهای این کشور سرمایه گذاری شود.»

همزمان، قرار است وزرای خارجه آلمان و فرانسه و روسیه و اوکراین دوشنبه آینده در برلین گردهم آیند تا درباره چگونگی اجرای توافقنامه آتش بس مینسک گفتگو کنند. جنگ داخلی در شرق اوکراین طی یک سال اخیر بیش از ۶ هزار کشته بر جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لهستان و لیتوانی مردان اوکراینی مشمول خدمت سربازی را به این کشور برمی‌گردانند

مرگ دست‌کم ۵ نفر در بمباران‌های آغاز سال نو در اوکراین؛ زلنسکی گفت نیروهای روسیه را «ویران» می‌کند

حملات روسیه به پایتخت و زیرساخت‌های بندری اوکراین؛هلند ۱۸ فروند جنگنده «اف-۱۶» به کی‌یف تحویل می‌دهد