Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گروه سایبرخلیفه، شبکه «ت و ۵ موند» را هک کرد

گروه سایبرخلیفه، شبکه «ت و ۵ موند» را هک کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکۀ تلویزیونی فرانسوی زبان «ت و ۵ موند» ( TV5 monde) و سایت های وابسته به آن توسط افرادی که خود را با نام «سایبرخلیفه» معرفی می کنند و گفته می شود

آگهی

شبکۀ تلویزیونی فرانسوی زبان «ت و ۵ موند» ( TV5 monde) و سایت های وابسته به آن توسط افرادی که خود را با نام «سایبرخلیفه» معرفی می کنند و گفته می شود وابسته به گروه اسلامگرای داعش هستند، هک شد. در پی این اقدام تمامی برنامه های این شبکۀ تلویزیونی متوقف و سایت و شبکه های اجتماعی وابسته به آن نیز برای چندین ساعت از دسترس خارج شدند.

TV5 Monde. L'Etat islamique a piraté la chaîne de télévision: http://t.co/upNgk2i2aOpic.twitter.com/6ESYoUuvb3

— Ouest-France (@OuestFrance) April 8, 2015

ایو بیگو، مدیر کل این شبکۀ تلویزیونی، در این باره گفت:« پیش از این، افرادی با هویت ناشناس نیز تلاش کرده بودند که وارد شبکه و سیستمهای ما شوند اما نتیجه ای نداشت. به نظر ما، حملات سایبری اخیر از مدتها پیش برنامه ریزی شده بوده است.»

هکرها، تصاویری از پرچم های گروه اسلامگرای داعش به روی سایت و شبکه های اجتمای «ت و ۵ موند» از جمله توییتر و فیسبوک قرار داده اند. ساعاتی بعد از این حملۀ سایبری، سایت این شبکۀ تلویزیونی از دست هکرها خارج و پخش برنامه های تلویزیونی نیز از سرگرفته شد.

هکرها همچنین تهدیدهایی علیه نظامیان فرانسوی و خانوادۀ آنها به روی پایگاههای اجتماعی این شبکۀ تلویزیونی منتشر کرده و از دولت فرانسه خواسته اند به مشارکت خود در ائتلاف بین المللی حملات هوایی علیه خلافت اسلامی و داعش پایان دهد.

حمله کنندگان سایبری همچنین کارتهای شناسایی خانوادۀ سربازان فرانسوی حاضر در کشورهای خاورمیانه و بویژه سربازانی را که در عملیات نظامی علیه داعش مشارکت دارند، به روی شبکه های اجتماعی وابسته به این تلویزیون فرانسوی منتشر کرده و آنها را تهدید کرده اند.

گروه سایبرخلیفه در اوایل ماه ژانویه اعلام موجودیت کرد و یکی از مهمترین اقدامات این گروه سایبری، حمله به مرکز فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه و همچنین سایت هفته نامۀ «نیوزویک» بود.

برنامه های شبکۀ تلویزیونی «ت و ۵ موند» در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا پخش می شود. دفتر مرکزی این شبکۀ تلویزیونی در پاریس قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟