گروه سایبرخلیفه، شبکه «ت و ۵ موند» را هک کرد

گروه سایبرخلیفه، شبکه «ت و ۵ موند» را هک کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکۀ تلویزیونی فرانسوی زبان «ت و ۵ موند» ( TV5 monde) و سایت های وابسته به آن توسط افرادی که خود را با نام «سایبرخلیفه» معرفی می کنند و گفته می شود

آگهی

شبکۀ تلویزیونی فرانسوی زبان «ت و ۵ موند» ( TV5 monde) و سایت های وابسته به آن توسط افرادی که خود را با نام «سایبرخلیفه» معرفی می کنند و گفته می شود وابسته به گروه اسلامگرای داعش هستند، هک شد. در پی این اقدام تمامی برنامه های این شبکۀ تلویزیونی متوقف و سایت و شبکه های اجتماعی وابسته به آن نیز برای چندین ساعت از دسترس خارج شدند.

ایو بیگو، مدیر کل این شبکۀ تلویزیونی، در این باره گفت:« پیش از این، افرادی با هویت ناشناس نیز تلاش کرده بودند که وارد شبکه و سیستمهای ما شوند اما نتیجه ای نداشت. به نظر ما، حملات سایبری اخیر از مدتها پیش برنامه ریزی شده بوده است.»

هکرها، تصاویری از پرچم های گروه اسلامگرای داعش به روی سایت و شبکه های اجتمای «ت و ۵ موند» از جمله توییتر و فیسبوک قرار داده اند. ساعاتی بعد از این حملۀ سایبری، سایت این شبکۀ تلویزیونی از دست هکرها خارج و پخش برنامه های تلویزیونی نیز از سرگرفته شد.

هکرها همچنین تهدیدهایی علیه نظامیان فرانسوی و خانوادۀ آنها به روی پایگاههای اجتماعی این شبکۀ تلویزیونی منتشر کرده و از دولت فرانسه خواسته اند به مشارکت خود در ائتلاف بین المللی حملات هوایی علیه خلافت اسلامی و داعش پایان دهد.

حمله کنندگان سایبری همچنین کارتهای شناسایی خانوادۀ سربازان فرانسوی حاضر در کشورهای خاورمیانه و بویژه سربازانی را که در عملیات نظامی علیه داعش مشارکت دارند، به روی شبکه های اجتماعی وابسته به این تلویزیون فرانسوی منتشر کرده و آنها را تهدید کرده اند.

گروه سایبرخلیفه در اوایل ماه ژانویه اعلام موجودیت کرد و یکی از مهمترین اقدامات این گروه سایبری، حمله به مرکز فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه و همچنین سایت هفته نامۀ «نیوزویک» بود.

برنامه های شبکۀ تلویزیونی «ت و ۵ موند» در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا پخش می شود. دفتر مرکزی این شبکۀ تلویزیونی در پاریس قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از حکومت نظامی تا قطعی اینترنت؛ برخی «شایعات» اعتراضات فرانسه که رسانه‌های ایران بر آن دامن زده‌اند

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است