تشکیل جلسه اضطراری اصحاب رسانه درپی هک شدن یک شبکه تلویزیونی در فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تشکیل جلسه اضطراری اصحاب رسانه درپی هک شدن یک شبکه تلویزیونی در فرانسه

هک شدن شبکه تلویزیونی «ت و ۵ موند» وزیر کشور فرانسه را بر آن داشته است تا خواستار تشکیل جلسه اضطراری برای اصحاب رسانه در فرانسه شود.

«ت و ۵ موند» از اولین ساعات پنجشنبه مورد حمله سایبری قرار گرفت وتارنمای این تلویزیون توسط گروه که خود را حامیان داعش عنوان کرده اند، هک شد.

در پیامی که روی سایت آمده می خوانیم، “اولاند مرتکب اشتباه بزرگی شده ای که نیروهایت را برای جنگ با برادران ما به سوریه و عراق فرستادی.”

برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه با بازدید از این شبکه درباره این حمله سایبری گفت: “ما در مقابل تروریستهایی قاطع و مصممی قرار گرفته ایم و برای مبارزه با آنها قاطعیت داریم. آنها می خواهند قدرتشان را برخ بکشند با اقتدار با آنها برخوردمی کنیم.”

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه هم اعلام کرد: “ اولویتمان را در جنگ سایبری قرار داده و به مسایل مهمی چون امنیت سایبری و دفاع سایبری اهمیت ویژه ای می دهیم.”

از اولین ساعات پنجشنبه شبکه تلویزیونی «ت و ۵ موند» پس از آنکه ساعتها تنها صفحه ای سیاه پخش می شد سرانجام از ساعت ۱۰ صبح برنامه هایش دوباره بروی آنتن رفتند. صفحه فیس بوک، توییتر و تارنمای این شبکه پیش از ظهر پنج شنبه دوباره راه اندازی شدند.