نزاع خانوادگی در راس حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه

نزاع خانوادگی در راس حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اختلافات بین پدر و دختر در راس مهمترین حزب راستگرای فرانسه، جبهه ملی، باعث دودستگی میان دو نسل متفاوت از هواداران این حزب و جنجال در دنیای سیاست در

آگهی

اختلافات بین پدر و دختر در راس مهمترین حزب راستگرای فرانسه، جبهه ملی، باعث دودستگی میان دو نسل متفاوت از هواداران این حزب و جنجال در دنیای سیاست در فرانسه شده است.

جبهه ملی فرانسه با فاصله نسبتا زیادی پس از حزب راستگرای او ام پ و سوسیالیستها، سومین حزب پرطرفدار فرانسه محسوب می شود.

اظهارنظرهای ژان ماری لوپن، بنیانگذار جبهه ملی فرانسه، درباره نسلکشی یهودیان و مارشال پتن، رییس جمهوری فرانسوی حامی آلمان نازی در دوران جنگ دوم جهانی، دلیل اصلی آن است، اظهاراتی که مارین لوپن، رهبر کنونی حزب جبهه ملی را وادار کرده واکنشهای تندی به اظهارات پدرش داشته باشد.

مارین لوپن اعلام کرده که اظهارات این چنینی پدرش، خودکشی سیاسی برای وی و حزب حامی او می باشد.

ژان ماری لوپن در تازه ترین اظهاراتش با رسانه ها اعلام کرده که اتاقهای گاز مخصوص کشتار یهودیان تنها بخش جزیی از جنگ دوم جهانی بوده است.

این اولین بارنیست که وی کشتار میلیونی یهودیان را انکار کرده و آنرا بخش کوچکی از جنگ دوم جهانی می داند که بسیاری از هواداران جبهه ملی فرانسه در میان نسلهای اولیه این حزب با اظهارنظرهای پدر معنوی جبهه ملی همراهند.

اما استراتژی مارین لوپن و نسل جدید این حزب راستگرای افراطی، دست کم در ظاهر، تا اندازه زیادی دوری از اظهارنظرهای جنجال برانگیز و میانه روی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

لوپن با انتقاد از تحویل موشک‌های «سایه طوفان» به اوکراین: چرا ماکرون«کنفرانس صلح» برگزار نمی‌کند؟