Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حمایت تونی بلر از اد میلیبند در انتخابات بریتانیا

حمایت تونی بلر از اد میلیبند در انتخابات بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تونی بلر، نخست وزیر سابق بریتانیا و عضو حزب کارگر این کشور ضمن تاکید بر ادامۀ عضویت بریتانیا در اتحادیۀ اروپا، حمایت خود را از اد میلیبند، رهبر این

آگهی

تونی بلر، نخست وزیر سابق بریتانیا و عضو حزب کارگر این کشور ضمن تاکید بر ادامۀ عضویت بریتانیا در اتحادیۀ اروپا، حمایت خود را از اد میلیبند، رهبر این حزب اعلام کرد. وی که خود نیز زمانی رهبری حزب کارگر را بعهده داشت و با این حزب سه بار پیروز انتخابات مجلس بریتانیا شده بود، ترک اتحادیۀ اروپا را یک اشتباه دانست.

وی در سخنرانی حمایتی خود از رهبر کنونی حزب کارگر گفت: «من باور دارم که ترک اروپا به کاهش جایگاه بریتانیا در دنیا منجر خواهد شد. امری که می تواند آسیب های جدی به اقتصاد ما بزند. نکتۀ مهم دیگر این است که خروج از اتحادیۀ اروپا می تواند در جهت خلاف قابلیت های ما بعنوان یک ملت بزرگ جهانی باشد. این امر هرچند کمتر بدیهی است اما نقش مهمی در آیندۀ ما دارد.»

این اظهارات با انتقاد دیوید کامرون، نخست وزیر کنونی بریتانیا که وعدۀ برگزاری همه پرسی در مورد ادامۀ عضویت در اتحادیۀ اروپا را به هوادارانش داده است، روبرو شد.

رهبر حزب محافظه کار بریتانیا با اشاره به سخنان تونی بلر گفت: «او می گوید که به مردم اعتماد نکنید اما من می گویم که باید به مردم اعتماد کرد. ما در مورد روابطمان با اتحادیۀ اروپا دوباره مذاکره خواهیم کرد و بعد از آن یک همه پرسی را در پایان سال ۲۰۱۷ برگزار می کنیم. این بهترین کار برای بریتانیاست.»

انتخابات مجلس عوام بریتانیا قرار است روز هفتم ماه مه برگزار شود و رقابت اصلی میان دو حزب کارگر و محافظه کار این کشور است. در این میان، احزاب دیگر از جمله حزب یوکیپ و حزب لیبرال دموکرات می توانند در صورت پیروزی هر کدام از دو حزب بزرگ بریتانیا نقش مهمی در تشکیل دولت ائتلافی ایفا کنند.

مجلس عوام بریتانیا ۶۵۰ کرسی دارد که در کنار مجلس اعیان یا لردهای بریتانیا، پارلمان بریتانیا را تشکیل می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ماه مه، پایانی بر سیستم دو حزبی در بریتانیا

حذف سهمیه اقلیت‌ها در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق؛ ترکمان‌ها با فهرست مشترک شرکت می‌کنند

قالیباف و یارانش بازنده‌های اصلی در نتایج اولیه انتخابات مجلس؛ انتخابات تهران به دور دوم می‌رسد؟