Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر دارایی یونان: آتن به تمام تعهداتش در قبال بستانکاران عمل می کند

وزیر دارایی یونان: آتن به تمام تعهداتش در قبال بستانکاران عمل می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می گوید آتن در نظر دارد تا به تمام تعهداتش در قبال بستانکاران عمل کند. آقای واروفاکیس پس از دیدار با مقام های

آگهی

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می گوید آتن در نظر دارد تا به تمام تعهداتش در قبال بستانکاران عمل کند.

آقای واروفاکیس پس از دیدار با مقام های صندوق بین المللی پول در واشنگتن گفت دولت یونان درصدد است تا برای اصلاحات عمیق در کشور برنامه ریزی کند و مذاکرات موثر با بستانکارانش را بهبود بخشد.

وزیر دارایی یونان در جمع خبرنگاران افزود: «جو مثبت و سازنده ای در جلسه با کریستین لاگارد داشتیم. درباره برنامه اصلاحات دولت یونان، باید اذعان کرد که دولت ما تصمیم گرفته که این برنامه را اجرا کند. یونان نیازمند اصلاحات عمیق است.»

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول هم پس از این دیدار طی بیانیه ای اعلام کرد که آتن ۴۶۰ میلیون یورو از بدهی هایش به صندوق بین المللی پول را نهم آوریل پرداخت می کند.

از سه هفته گذشته و در پی اظهارات بحث برانگیز الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان خطاب به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مبنی بر ناتوانی احتمالی آتن در بازپرداخت بدهی ها در سررسید مقرر یعنی نهم آوریل بازار شایعات مبنی بر ورشکستگی قریب الوقوع این کشور گرم شد.

اما تصمیم اخیر یونان پرداخت هزینه های جاری بخش دولتی از جمله حقوق کارمندان و مستمری بگیران را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با رای پارلمان، شهباز شریف به عنوان نخست وزیر پاکستان برگزیده شد

هشدار صندوق بین‌المللی پول: هوش مصنوعی بر ۴۰ درصد مشاغل در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت

خلاء قدرت در بیروت؛ پارلمان لبنان برای بار دوازدهم در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند