واکنش به آزادی گروگان هلندی در مالی

واکنش به آزادی گروگان هلندی در مالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای ویژه ارتش فرانسه شیاک ریکه، شهروند هلندی را که گروه افراطی «اکمی» وابسته به القاعده بیست و پنجم نوامبر سال ۲۰۱۱ در جریان حمله به هتلی در شهر

نیروهای ویژه ارتش فرانسه شیاک ریکه، شهروند هلندی را که گروه افراطی «اکمی» وابسته به القاعده بیست و پنجم نوامبر سال ۲۰۱۱ در جریان حمله به هتلی در شهر تیمبوکتو به گروگان گرفته بود، بامداد دوشنبه در عملیاتی در شمال مالی آزاد کردند.

آگهی

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به خبر آزادی این گروگان هلندی گفت: «نیروهای نظامی ما انتظار یافتن و آزادی او را نداشتند. نمی دانستیم او را در آن محل مخفی کرده اند. اما با اطلاعاتی که از وضعیت گروه تروریستی بدست آمد، موفق شدیم عملیات را به گونه طرح ریزی و اجرا کنیم که جان گروگان نیز حفظ شود. این موفقیت بسیار رضایت بخشی است.»

مقامات دولتی هلند، همچنین همشهری های شیاک ریکه به خبر آزادی او واکنش نشان دادند. وزیر امور خارجه هلند از مقامات فرانسوی قدردانی کرد و یکی از همکاران سابق ریکه نیز برای او روزهای بهتری را آرزو کرد و گفت: «امیدوارم بتواند زندگی معمول خود را از سر بگیرد. امیدوارم بار دیگر شور و شعف گذشته را باز یابد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مسلحانه به غیرنظامیان در مالی دست‌کم ۲۱ کشته بر جای گذاشت

هشدار رضا پهلوی به بایدن: مردم ایران فراموش نخواهند کرد چه کسانی در سخت‌ترین روزها به آنان پشت کردند

شمارش معکوس برای آغاز جام جهانی ۲۰۲۳ فرانسه؛ از گردش مالی و پردرآمدترین بازیکنان راگبی چه می‌دانیم؟