Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تجمع پگیدا بدون حضور بنیانگذار آن و خرت ویلدرس برگزار شد

تجمع پگیدا بدون حضور بنیانگذار آن و خرت ویلدرس برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با روز جشن ایستر یا پاک در اروپا، طرفداران جنبش ضد اسلامی سازی غرب، موسوم به پگیدا، در شهر درسدن آلمان تظاهرات کردند. رهبران این جنبش پیش از

آگهی

همزمان با روز جشن ایستر یا پاک در اروپا، طرفداران جنبش ضد اسلامی سازی غرب، موسوم به پگیدا، در شهر درسدن آلمان تظاهرات کردند. رهبران این جنبش پیش از این از حضور خرت ویلدرس، رهبر حزب راستگرای آزادی هلند در این تجمع خبر داده بودند اما وی در این تجمع حضور نیافت.

به گفتۀ مسئولان جنبش پگیدا، سفر رهبر این حزب راستگرای هلندی که به داشتن سیاست های ضد مهاجر و ضد اسلامی مشهور است، به دوشنبۀ آینده موکول شده است.

در این تظاهرات همچنین لوتس باخمن، بنیانگذار جنبش پگیدا که مجبور به استعفا از سمت خود شده است، غایب دیگر بود. او در پی انتشار تصاویری در مطبوعات آلمان که وی را با چهره ای شبیه به هیتلر نشان می داد، مجبور به استعفا از رهبری این جنبش شد.

تجمع این گروه راست گرا در شهر درسدن در حالی برگزار می شود که شاخۀ انگلیسی این جنبش نیز روز یکشنبه نخستین تظاهرات خود را در لندن برگزار کرد. تظاهرات این گروه در لندن با اعتراض طرفداران اتحاد علیه فاشیسم روبرو شد که همزمان دست به تجمع در همان محل زده بودند. این دو تجمع بدون درگیری و با مراقبت پلیس لندن پایان یافت.

جنبش پگیدا در شهر درسدن آلمان شکل گرفته و به ترویج احساسات ضد اسلام و ضد مهاجر در این کشور می پردازد. مقامات آلمان از جمله آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور از این جنبش انتقاد کرده و از مردم خواسته اند به آن نپیوندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از مراسم تشییع ابراهیم رئیسی با حضور هزاران نفر در مشهد

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود

سوئد برای خواننده هلندی اخراج شده از یوروویژن پرونده اتهامی باز می‌کند