اوکراین پخش عمومی فیلم های روسیه را ممنوع می کند

اوکراین پخش عمومی فیلم های روسیه را ممنوع می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اوکراین قانونی را به اجرا می گذارد که به موجب آن نمایش عمومی تمامی فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی ساخته روسیه پس از اوت ۱۹۹۱میلادی در

آگهی

دولت اوکراین قانونی را به اجرا می گذارد که به موجب آن نمایش عمومی تمامی فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی ساخته روسیه پس از اوت ۱۹۹۱میلادی در این کشور ممنوع می شود.

فیلم هایی که از اشغال اوکراین تجلیل می کند از نگاه دولت پترو پروشنکو تبلیغات روسیه است و در زمره اعمال این قانون قرار می گیرد.

کاترینا میاسنیکووا، کارشناس رسانه می گوید: «چنانکه نوشته شده، برای تمامی فیلم هایی نیز که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دولت متجاوز از اول ژانویه ۲۰۱۴ تهیه شده باشد، این حق ممنوعیت در نظرگرفته شده است. در این مورد احتمالا این ممنوعیت به عنوان تحریم اقتصادی در نظر آمده است.»

مقامات اوکراینی می گویند که بیش از یکسال از درگیری دو کشور می گذرد و همچنان مردم اوکراین فیلم ها و سریال هایی را تماشا می کنند که قهرمان آن افسران پلیس و نظامیان روسیه هستند.

یکی از شهروندان کی یف می گوید: «اگر می خواهیم که به اتحادیه اروپا بپیوندیم و اگر تلاش می کنیم که دموکراسی بنا کنیم، باید از هرگونه دیکتاتوری، تبعیض یا ایجاد محدودیت پرهیز کنیم ولی در این زمان، وقتی این فیلم ها و سریال های تلویزیونی بخشی از تبلیغات دولتی [روسیه] است بهتر است که این کار را انجام دهیم.»

به تلویزیون های اوکراین دو ماه فرصت داده شده است تا فیلم هایی را که شامل این ممنوعیت می شود، از برنامه پخش خود حذف کنند. تخلف از این قانون با برخورد قضایی و جریمه همراه خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد خلبان فراری روس که به اوکراین پناهنده شده بود در جنوب اسپانیا پیدا شد

تور اروپایی زلنسکی؛ اوکراین و فرانسه پیمان امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند

ارتش اوکراین از شهر آودیئیفکا عقب‌نشینی کرد