کشته شدن ۵۴ نفر بر اثر غرق شدن یک کشتی ماهیگیری در شرق روسیه

کشته شدن ۵۴ نفر بر اثر غرق شدن یک کشتی ماهیگیری در شرق روسیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کشتی ماهیگیری متعلق به روسیه در شرق این کشور با ۱۳۲ سرنشین، روز پنج شنبه در حالی غرق شد که ۵۴ نفر از سرنشینانش بر اثر این حادثه کشته شدند. به گفته

آگهی

یک کشتی ماهیگیری متعلق به روسیه در شرق این کشور با ۱۳۲ سرنشین، روز پنج شنبه در حالی غرق شد که ۵۴ نفر از سرنشینانش بر اثر این حادثه کشته شدند.

به گفته مقامات در شرق روسیه گروه نجات توانستند جان ۶۳ نفر را نجات دهند، با اینجال از سرنوشت ۱۵ نفر دیگر تاکنون اطلاعی در درست نیست.

اولک کوزمیاکو، فرماندار منطقه ساخالین درباره غرق شدن این کشتی ماهیگیری می گوید: «تانکرهای این کشتی کاملا پر از فلز متعادل کننده وزن یا «بالاست» نبوده و به نظر می رسد کشتی در حال حمل حدود ۸۰ تن ماهی بوده است. این مسئله می تواند دلیل عدم تعادل کشتی بوده باشد. فکر می کنم که کشتی بهمین خاطر پر از آب شده چرا که دریچه های بخش موتور کشتی باز بوده است. در کل همه این اتفاقات در ظرف نیم ساعت رخ داده است.»

به گزارش تلویزیون روسیه نکته عجیب ماجرای این کشتی آن است که این کشتی که در لحظه غرق شدن حامل ۱۳۲ نفر بوده، هنگام حرکت از ساحل در ماه ژانویه تنها کمی بیشتر از ۶۰ سرنشین داشته است. این مسئله ابهام هایی را درباره دوبرابر شدن تعداد سرنشین های این کشتی بوجود آورده است.

با وجود سرمای شدید آب در این منطقه از روسیه، غرق شدگان این کشتی تنها می توانند تا ۲۰ دقیقه در آب زنده بمانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جستجوی خدمه کشتی غرق شده در شرق روسیه ادامه دارد

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد