Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران های تازه گریبانگیر شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

بحران های تازه گریبانگیر شرکت هواپیمایی لوفت هانزا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در حال سپری کردن شرایط دشواری است. پس از سقوط هواپیمای جرمن وینگز، موقعیت اقتصادی این شرکت بیش از پیش دچار تزلزل اقتصادی

آگهی

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در حال سپری کردن شرایط دشواری است. پس از سقوط هواپیمای جرمن وینگز، موقعیت اقتصادی این شرکت بیش از پیش دچار تزلزل اقتصادی شده است. روز سه شنبه ۳۱ مارس، این شرکت هوایی اعلام کرد که آندریاس لوبیتس، در سال ۲۰۰۹ میلادی، مدرسه آموزش پرواز وابسته به این شرکت را از افسردگی پیشرفته خود با خبر کرده بود.

این در حالیست که مدیر این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که خلبانان آموزش دیده این شرکت جزو بهترین خلبانان دنیا به شمار می آیند. از سوی دیگر، افشا شدن افسردگی کمک خلبان جرمن وینگز باعث زیر سوال رفتن رفتار مدیر این شرکت می شود که هفته پیش اعلام کرده بود که نمی تواند از دلایل متوقف شدن آموزش کمک خلبان در سال ۲۰۰۹ حرفی بزند.

مدیر این شرکت در مورد کمک خلبان هواپیمای سانحه دیده در هفته پیش گفته بود: “نه تنها تمامی آزمون ها را با موفقیت سپری کرده بلکه ۱۰۰ درصد آماده پرواز بی هیچگونه اما و اگری بود. سپس در تمامی تست های پزشکی و تمرین های پرواز موفق ظاهر شده بود. کاملا آماده پرواز بی هیچ قید شرطی بود.”

نسخه های پاره شده مبنی بر لزوم استراحت کمک خلبان در روز پرواز در خانه شخصی او مسئولیت این سانحه را متوجه تنها شخص او می کرد. پیش تر دادستان دوسلدورف در اینباره گفته بود: “اینکه نسخه های پاره شده در میان وسایل او پیدا شده است این قضیه را تایید می کند که او بیماری خود را از همکاران و مدیران شرکت پنهان کرده بوده است.”

سقوط هواپیمای جرمن وینگز در جنوب فرانسه بر بحران های پیش روی شرکت لوفت هانزا افزوده است. این شرکت نزدیک یک سال است که با اعتصاب های پی در پی خلبانان خود روبرو است.

سخنگوی شرکت لوفت هانزا در ماه مارس سال جاری و پیش از سانحه هوایی گفته بود: “خوشبختانه ما مشتری های همیشگی خود را داریم. ولی پس از هر بار اعتصاب متوجه کاهش خرید بلیط هستیم. اعتصاب ها برای مدت کوتاهی است. به هر حال به شهرت ما صدمه می زند و ما می خواهیم هرچه زودتر این بحران را پشت سر بگذاریم.”

اعتصاب ها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۳۰ میلیون یورو خسارت برای این شرکت همراه داشته است. این در حالیست که این شرکت هواپیمایی باید از یک سو با دیگر شرکت های هواپیمایی در اروپا که بلیط ارزان می فروشند و از دیگر سوی با شرکت هایی چون امارت و ترکیش رقابت کند.

.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب‌های گسترده در آلمان در پروازها و حرکت قطارها اختلال ایجاد کرد

کرملین: پوتین در سانحه هوایی نمی‌میرد

ساعات پرالتهاب برای ایران و خاورمیانه؛ از گزارش حمله «قریب الوقوع» تا لغو برخی پروازهای تهران