پایان مهلت اولیه مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران، ادامه گفتگوها به چهارشنبه موکول شد

پایان مهلت اولیه مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران، ادامه گفتگوها به چهارشنبه موکول شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با پایان مهلت اولیه برای رسیدن به تفاهم سیاسی گفتگوهای میان نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ ناتمام ماند و ادامه آن به روز چهارشنبه موکول شد. بهروز

آگهی

با پایان مهلت اولیه برای رسیدن به تفاهم سیاسی گفتگوهای میان نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ ناتمام ماند و ادامه آن به روز چهارشنبه موکول شد.

بهروز کمالوند، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، در آخرین اظهارت خود تاکید کرده که مذاکرات به کندی پیش می رود ولی اختلافات به حداقل رسیده است. سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز پیش از بازگشت به محل مذاکرات و در حالی که در مسکو به سر می برد، گفت: “ شانس موفقیت زیاد است اما صد در صد نیست. هیچ وقت راجع به هیچ چیز نمی توان صد در صد اطمینان داشت. اما شانس موفقیت وجود دارد.”

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم در دیدار با فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه، ضمن ابراز امیدواری به نتیجه بخش بودن مذاکرات، توافق احتمالی با ایران را یک پیام مثبت دانسته است.

به نظر می رسد طرفین برای ادامه مذاکرات در یک فاز جدید به توافق برسند و یک بیانیه کلی مشترک هم صادر کنند.

ریحانه مظاهری، خبرنگار اعزامی یورونیوز به لوزان هم با اشاره به بازگشت سرگی لاوروف به محل مذاکرات می گوید: “با بازگشت وزیر خارجه روسیه به محل مذاکرات، اخباری نیز مبنی بر دستیابی به یک تفاهم سیاسی مشترک به گوش می رسد که می تواند مبنایی برای ادامه مذاکرات تا پایان ماه ژوئن باشد. اگرچه محل اعلام نتیجه نهایی همچنان موضوع اختلاف است زیرا ایران می خواهد بجای لوزان نتیجه نهایی را در مقر سازمان ملل متحد در ژنو اعلام کند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوازده سال کشمکش هسته ای ایران و غرب

زنان سوئیسی برنده پرونده مهم تغییرات آب و هوایی در دادگاه حقوق بشر اروپا شدند

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد