Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نظرسنجی ها از انتخاب مجدد اسلام کریمف در ازبکستان خبر می دهد

نظرسنجی ها از انتخاب مجدد اسلام کریمف در ازبکستان خبر می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات ریاست جمهوری در ازبکستان برگزار شد. این انتخابات در حالی برگزار می شود که پیش بینی ها از پیروزی مجدد اسلام کریمف، رییس جمهوری کنونی این کشور

آگهی

انتخابات ریاست جمهوری در ازبکستان برگزار شد. این انتخابات در حالی برگزار می شود که پیش بینی ها از پیروزی مجدد اسلام کریمف، رییس جمهوری کنونی این کشور حکایت می کنند.

وی که ۷۷ سال دارد، از سال ۱۹۹۱ و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، رییس جمهوری ازبکستان است و در این انتخابات، با سه نامزد دیگر رقابت می کند.

هوتامزون کتمونف، میلی تکلانیش و اکمل سعیدوف دیگر نامزدهای این انتخابات هستند اما همگان اذعان دارند که در رقابت با اسلام کریمف شانس زیادی برای پیروزی ندارند.

در انتخابات ریاست جمهوری که در سال ۲۰۰۷ برگزار شد، اکمل سعیدوف، نمایندۀ مجلس توانست ۳ درصد از آرا را از آن خود کند. در آن انتخابات، الهام کریمف با ۹۰ درصد آرا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شد.

این انتخابات در بیش از ۹ هزار حوزۀ رای گیری در اقصی نقاط کشور برگزار شده و بیش از ۲۱ میلیون نفر از واجدین شرایط برای شرکت در این رای گیری فراخوانده شده اند.

قرار است ۳۰۰ ناظر بین المللی از بیش از ۴۰ کشور جهان بر روند برگزاری این انتخابات نظارت کنند. نتایج انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان روز دوشنبه اعلام خواهد شد.

اسلام کریمف همواره بر این شعار که عدم انتخاب وی هرج و مرج را در کشور حاکم می کند، تاکید کرده و توانسته است از هر انتخابات پیروز بیرون بیاید. رییس جمهوری ازبکستان مخالفان خود را به شدت سرکوب می کند که از آنجمله می توان گلنار کریمف، دختر خود وی را مثال زد که در حال حاضر در حبس خانگی بسر می برد. هواداران وی نیز با اشاره به وضعیت کشورهای همسایه و همچنین اوکراین، اسلام کریمف را تنها شانس تمامیت کشور معرفی می کنند. گلنار کریمف که تا قبل از شروع مخالفت با رییس جمهوری ازبکستان یکی از شانس های جایگزینی وی محسوب می شد، پدر خود را با استالین مقایسه کرده و به خواهر و مادر خود نیز لقب جادوگر داده است. وی به داشتن رابطۀ تجاری با جنایتکاران و مافیا متهم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از فناوری اطلاعات تا دانش روباتیک؛ آموزش‌های فوق‌برنامه در ازبکستان

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

برنامه توسعه روابط چین با کشورهای آسیای مرکزی در «حیاط خلوت» روسیه