Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

معمای سقوط ایرباس آلمانی؛ خلبان نتوانست وارد کابین شود

معمای سقوط ایرباس آلمانی؛ خلبان نتوانست وارد کابین شود
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چرا خلبانان ایرباس آلمانی در طول بیش از ۸ دقیقه ای که هواپیمای مسافربری اشان با ۱۵۰ سرنشین ارتفاع کم می کرد با برج مراقبت تماس نگرفتند و یا نتوانستند

آگهی

چرا خلبانان ایرباس آلمانی در طول بیش از ۸ دقیقه ای که هواپیمای مسافربری اشان با ۱۵۰ سرنشین ارتفاع کم می کرد با برج مراقبت تماس نگرفتند و یا نتوانستند اعلام وضعیت اضطراری کنند؟

کسی هنوز نمی داند و گزارش نیویورک تایمز آمریکا هم بر پیچیدگی یکی از بدترین سوانح هوایی، این بار در آسمان فرانسه، می افزاید.

به گزارش این روزنامه آمریکایی و به نقل از یکی از اعضای تیم تحقیق که خواسته است نامش فاش نشود، یکی از خلبانان پیش از آن که هواپیما ارتفاع کم کند از کابین خلبان خارج شده بوده است.

اما او برغم این که ابتدا آرام در می زده و بعد حتی می خواسته در را بشکند، نتوانسته دوباره وارد کابین شود و خلبان دیگر در داخل کابین هم هیچ واکنشی نشان نداده است.

این ها اطلاعاتی است که از دستگاه ضبط کننده مکالمات خلبانان استخراج شده است اما به این لحظه هیچ سازمان و مرجع رسمی آن را تایید نکرده است.

آنچه بیشتر از همه مایه ناامیدی تیم تحقیق خواهد بود، وضعیت جعبه سیاه ایرباس است که پیدا شده است. این خبری بود که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه آن را تایید کرده بود.

به گفته یکی از اعضای ارشد تیم تحقیق، مخزن یا جعبه ویژه ای که جعبه سیاه دوم هواپیما در آن است پیدا شده اما خود جعبه سیاه دوم که اطلاعات بسیار ارزشمند مربوط به پرواز از جمله ارتفاع، سرعت و موقعیت هواپیما را در خود ثبت و دخیره می کند، در آن نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از سرگیری عملیات جستجو برای یافتن اجساد و بقایای هواپیمای آلمانی

مشاهدات یکی از اولین روزنامه نگارانی که به محل سانحه هواپیمای جرمن وینگز رسید

دیدار رهبران سه کشور اروپایی از محل وقوع سانحه هوایی کمپانی جرمن وینگز