حضور رهبران اروپایی در روستای کوچک محل وقوع سانحه هوایی جرمن وینگز

حضور رهبران اروپایی در روستای کوچک محل وقوع سانحه هوایی جرمن وینگز
نگارش از Euronews

یورونیوز: به سن لزآلپ، محل وقوع سانحه هوایی در فرانسه می رویم تا با همکارمان گفتگو کنیم. این دومین روزی است که در این روستا هستید، چه چیزی تغییر کرده

یورونیوز: به سن لزآلپ، محل وقوع سانحه هوایی در فرانسه می رویم تا با همکارمان گفتگو کنیم. این دومین روزی است که در این روستا هستید، چه چیزی تغییر کرده است؟

مهمترین رویداد امروز دیدار رهبران سه کشور آلمان، فرانسه و اسپانیا از محل وقوع فاجعه است. سه کشوری که از این سانحه ضربه خورده اند. آنگلا مرکل، حتی در یک پرواز هوایی از محل سانحه دیدار کرده است. البته در اینباره با صراحت صحبت نمی کنم چرا که شاید آب و هوا اجازه پرواز را ندهد. سه رهبر امروز به این منطقه آمدند بعد به سرعت به روستای ورنه رفتند ما کوهی که هواپیما در آنجا سقوط کرده است را از همین جا می بینیم. رهبران به محل وقوع فاجعه بسیار نزدیک شدند و سپس به کلیسایی رفتند که در آنجا مراسمی بیاد قربانیان فاجعه برگزار می شد.

یورونیوز: آیا ساکنان محلی از رهبران سه کشور استقبال کردند؟ به نظر شما مهم بود که به محل وقوع فاجعه بیایند؟

بله حتما، مردم اینجا شوکه هستند و غمگین. امروز این موضوع را کلیسا کاملا احساس کردیم. مردی را دیدیم که بیاد قربانیان مطلبی می نوشت و به ما گفت بیاد آنها می نویسم چرا که بیشتر تعطیلات را در اسپانیا می گذرانم و به همین خاطر احساساتی شده ام. حضور رهبران سه کشور اهمیت زیادی برای ساکنان این روستای کوچک دارد، این روستا تنها 1500 ساکن دارد و یکی از بزرگترین روستاهای این منطقه است.”

یورونیوز: آیا شاهد حضور خانواده بسیاری از قربانیان به محل وقوع فاجعه بوده اید؟

به ما گفته اند که خانواده برخی از قربانیان به شهر دین له بن در سی کیلومتری اینجا رسیده اند و در آنجا تحت مراقبتهای ویژه روان درمانی قرار گرفته اند.همچنین، روانشناسان در کلیسا منتظر حضور خانواده قربانیان هستند. هواپیمایی فردا از بارسلون و دوسلدورف به اینجا می آید. همچینن خانواده قربانیان خدمه هواپیما نیز بزودی به محل وقوع فاجعه برده خواهند شد.

یورونیوز: اما امدادگران و ماموران آتش نشانی در چه مرحله ای از کارشان هستند. آب و هوا اجازه کار را می دهد؟

آب و هوا اصلا یاری نکرده است، همین لحظه که با شما صحبت می کنم توان دیدن قله کوهی که هواپیما در آنجا سقوط کرده است را ندارم. مه شدیدی این منطقه را فرا گرفته است، بالگردها سعی دارند در منطقه سقوط هواپیما فرود بیایند اما امکان اینکار هنوز بوجود نیامده است.

مطالب مرتبط