Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

شهر «هالترن آمزه» در سوگ ۱۶ دانش آموز فرو رفته است

شهر «هالترن آمزه» در سوگ ۱۶ دانش آموز فرو رفته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سقوط هواپیمای مسافربری آ ۳۲۰ که منجر به مرگ ۱۵۰ مسافر و خدمۀ این هواپیما شد، شهر « هالترن آمزه» را در غم و اندوه فرو برده است. ۱۶ نفر از قربانیان این

آگهی

سقوط هواپیمای مسافربری آ ۳۲۰ که منجر به مرگ ۱۵۰ مسافر و خدمۀ این هواپیما شد، شهر « هالترن آمزه» را در غم و اندوه فرو برده است. ۱۶ نفر از قربانیان این حادثه، دانش آموزان یک دبیرستان در این شهر بودند که از سفر به بارسلون باز می گشتند اما در جریان سقوط این هواپیما در کوههای آلپ فرانسه جان خود را از دست دادند.

از هنگام اعلام این خبر، مردم این شهر برای بزرگداشت یاد این دانش آموزان به محل دبیرستان «یوزف گونیک» می آیند.

یکی از شهروندان که به این محل آمده است، این حادثه را غم انگیز می داند اما می گوید زندگی ادامه دارد و کار دیگری نمی شود کرد. او می گوید: “کسی را در اینجا دیدم که می گفت یک جلسۀ کاری دارد و باید زود برود، چه کار دیگری می شود کرد؟ غم انگیز است اما زندگی ادامه دارد.”

یک زن دیگر نیز می گوید: “سه برادر من در این دبیرستان درس می خوانند و من امروز چند بار به آنها تلفن زدم تا مطمئن بشوم که آنها سالم و تندرست در خانه هستند. غیرقابل باور است. همه می گویند که هواپیما امن ترین وسیلۀ مسافرت است و ناگهان چنین اتفاقی می افتد. برادران من کاملا روحیه شان را از دست داده اند.”

یکی دیگر از شهروندان نیز با بیان اینکه این فاجعه همه را تحت تاثیر قرار داده، می گوید کلامی برای ابراز احساسات خود نمی یابد.

دختر جوانی نیز که ۳ سال پیش، از این دبیرستان فارغ التحصیل شده است، می گوید: “همه اینجا همدیگر را می شناسند و حتی اگر کسی شخصا هم با آنها رابطه ای نداشته، در مدرسه آنها را دیده است. می توانم تصور کنم که مرگ آنها برای بستگانشان غیرقابل باور است اما خوشحالم که تمام شهر در کنار آنها ایستاده است.”

دو تن از معلمان این دبیرستان نیز که دانش آموزان را در سفر خود به بارسلون همراهی می کردند در سانحۀ سقوط این هواپیما جان باخته اند.

اولاف برونز، خبرنگار یورونیوز از شهر هالترن آم زه می گوید: “این دبیرستان در سکوت محض فرو رفته است. همه سوگوار هستند و حتی دانش آموزان جوانتر نیز در سکوتی آمیخته با غم در مقابل این مدرسه تجمع کرده و حاضر به ترک این محل نیستند. یکی از آنها به من می گفت که نمی تواند گریه کند چون هنوز باور نکرده که چه اتفاقی افتاده است.”

بیشتر مسافران کشته شده از کشورهای آلمان و اسپانیا بودند. دو خبرنگار ورزشی روزنامۀ وطن امروز و خبرگزاری تسنیم نیز در میان کشته شدگان دیده می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاتالونیا در عزای حادثه کوههای آلپ فرانسه، دو خبرنگار ایرانی در میان قربانیان

شهر هالترن آم زه در سوگ دانش آموزان و معلمان جان باخته در سقوط هواپیمای ایرباس

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد