تیم های جستجو در محل سقوط ایرباس آلمانی در فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تیم های جستجو در محل سقوط ایرباس آلمانی در فرانسه

تیم های جستجو با هلی کوپترها به محل سقوط هواپیمای مسافربری آلمانی در کوه های آلپ بین دو شهر دین لِبَن و بارسلونت در جنوب فرانسه شتافته اند.

عملیات جستجو نه برای یافتنِ معجزه آسای جان بدر برده ای از این حادثه تراژیک بلکه برای آغاز تحقیقات و شناسایی بقایای اجساد ۱۵۰ قربانی است.

پیئر هنری برانده، سخنگوی وزارت کشور فرانسه می گوید: «بیش از ۶۰۰ مرد و زن پلیس، ژاندارمری، آتش نشان، گروه های پزشکی و تحقیق و بازرسی در محل حضور دارند، محدوده محل سقوط تحت محافظت و مراقبت قرار گرفته است تا خللی به کار تحقیقات و بازرسی و بررسی وارد نشود و گروه ها بخاطر شیب بسیار تند محل سقوط هواپیما، بتوانند کار خود را بدرستی انجام دهند.»

ایرباس ۳۲۰ دیروز سه شنبه از بارسلون اسپانیا اوج گرفت و در نزدیکی دین لِبَن فرانسه از صفحه رادارها محو شد و هرگز به مقصدش در دوسلدورف آلمان نرسید.

سقوط این هواپیما بقدری شدید بوده است که از آسمان تکه پاره های آن به برگه ها و کاغذهای پراکنده در دامنه پرشیب کوه می ماند تا قطعات فلزی و بال و صندلی یا دیگر اجزای قابل تشخیص هواپیما.

با این وجود یکی از دو جعبه سیاه هواپیما پیدا و به پاریس فرستاده شده است.

خبرنگار یورونیوز از نزدیکی محل سقوط هواپیما می گوید: «با ادامه کار تیم های جستجو در صبح امروز، مسئولان در اینجا در سن لز آلپ با چالش استقبال از خانوده های قربانیان این حادثه روبرو خواهند بود و بعد از آن رهبران سه کشور وارد خواهند شد، فرانسوا اولاند، مرکل و ماریانو راخوی.»