نمایندگان آمریکایی خواستار ارسال سلاح به اوکراین شدند

نمایندگان آمریکایی خواستار ارسال سلاح به اوکراین شدند
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با اکثریت قاطع به قطعنامه ای رای داد که از دولت می خواهد کمک های تسلیحاتی مرگبار در اختیار اوکراین قرار دهد تا این

آگهی

مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با اکثریت قاطع به قطعنامه ای رای داد که از دولت می خواهد کمک های تسلیحاتی مرگبار در اختیار اوکراین قرار دهد تا این کشور بتواند در برابر آنچه «تجاوز» روسیه عنوان شده از خود دفاع کند.

تصویب این قطعنامه فشارها بر دولت اوباما برای ارسال تسلیحات نظامی کشنده به کی یف را افزایش می دهد.

ایلینا رز لِتینین، نماینده جمهوری خواه فلوریدا گفت: «متاسفانه برای اوکراینی ها و برای امنیت بین المللی، پرزیدنت اوباما با ادامه بحث های بی پایان، اقدام نکردن را انتخاب کرده است. اما این کار خطرناک تنها به سرنوشت یک کشور صلح آمیز مانند اوکراین خلاصه نمی شود.»

پترو پروشنکو رییس جمهوری اوکراین بارها از ایالات متحده آمریکا درخواست سلاح و تجهیزات نظامی کرده است.

دولت آمریکا در اوایل این ماه میلادی اعلام کرد هفتاد و پنج میلیون دلار کمک نظامی غیرمرگبار در اختیار اوکراین قرار می دهد.

مقام های آمریکایی می گویند که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا همچنان امیدوار است که آتش بس امضا شده در ماه فوریه به نتیجه مطلوبی برسد و در مورد ارسال کمک های نظامی مرگبار تصمیم نگرفته است.

بسیاری از کشورهای اروپایی با هر گونه ارسال سلاح به اوکراین مخالفند و می گویند این اقدام می تواند به افزایش درگیری ها در این کشور دامن بزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند