چاپ تصویر آنگلا مرکل در کنار نیروهای نازی جنجال برانگیز شد

چاپ تصویر آنگلا مرکل در کنار نیروهای نازی جنجال برانگیز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته نامه اشپیگل چاپ آلمان اخیرا عکسی از آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را در کنار نازی ها، در مقابل بنای آکروپولیس یونان به تصویر کشیده و سپس اینگونه تیتر

آگهی

هفته نامه اشپیگل چاپ آلمان اخیرا عکسی از آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را در کنار نازی ها، در مقابل بنای آکروپولیس یونان به تصویر کشیده و سپس اینگونه تیتر زده است: «اروپایی ها آلمان را چگونه می بینند؟ یک قدرت برتر»

این نشریه سپس به توضیح مناسبات مالی پیچیده بین یونان و آلمان پرداخته و موضوع پرداخت غرامت اشغال یونان توسط آلمان نازی را مطرح می کند.

در زمان جنگ جهانی دوم، و طی سالهای ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۴میلادی، یونان به اشغال آلمان نازی درآمد و در این دوران، علاوه بر کشتار وسیع یونانی ها توسط نیروهای نازی، بانک مرکزی یونان نیز مجبور به پرداخت وام به آلمان شد.

این موضوع بارها مورد مناقشه قرار گرفته و یونان خواهان پرداخت غرامت توسط آلمان شده است.

دولت الکسیس سیراپس نیز اخیرا از آلمان درخواست غرامتی ۱۶۲ میلیارد یورویی را کرده است که رقمی معادل مبلغ نیمی از بدهی های عظیم این کشور است.

گفته می شود پس از اعلام مخالفت آلمان با پرداخت کمکهای مالی بیشتر به یونان، و سپس انتشار ویدئویی از برخورد توهین آمیز یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان به آلمان که توسط آقای وزیر تکذیب شد، اکنون چاپ این تصویر در نشریه اشپیگل بر سوء تفاهم ها و اختلافات میان دو کشور بیش از پیش می افزاید.

دولت آلمان به صدرات عظمی آنگلا مرکل، یکی از اصلی ترین حامیان تداومِ اتخاذِ سیاست های ریاضتی توسط آتن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه متفاوت آلمان و چین به جنگ اوکراین؛ بربوک: بی‌طرفی جانبداری از متجاوز است

آلمان شرایط مهاجرت و اخذ «کارت آبی» را آسان‌تر می‌کند

برای اولین بار طی ۲۶ سال گذشته یک وزیر دولت فدرال آلمان به تایوان سفر خواهد کرد