علی خامنه ای: در ایران، هیچکس مخالف حل و فصل موضوع هسته ای نیست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
علی خامنه ای: در ایران، هیچکس مخالف حل و فصل موضوع هسته ای نیست

علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران روز شنبه با تاکید بر این موضوع که «در ایران، هیچکس مخالف حل و فصل موضوع هسته ای نیست»، بار دیگر آمریکا را متهم کرد که از طریق فشارهای اقتصادی و «زورگویی» تلاش می کند ایرانیان را مقابل حکومت اسلامی قرار دهد.

در همین روز، حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز اعلام کرد که کشورش در مذاکره با قدرتهای جهانی بر سر برنامه هسته ای، تاکنون به اندازه کافی انعطاف پذیری نشان داده است و اکنون باید تصمیم نهایی گرفته شود.

آقای روحانی گفت: «انشاء الله پایان مذاکرات به یک تفاهم و توافقی ما برسیم که خیر باشد برکت باشد برای حمله ملتها، برای ایران، برای منطقه، برای جهان.»

گفتگوهای ایران و شش قدرت بزرگ جهان (آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان) که به مدت یک هفته در لوزان سوییس به طول انجامید، سرانجام پایان یافت و قرار است دور جدید گفتگوها طی روزهای ۲۵ تا ۳۱ مارس از سر گرفته شود.

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در پایان مذاکرات لوزان گفت: «ما در اهدافمان، در رویکردمان، و اراده مان متحد هستیم، و در تصمیممان برای اطمینان از اینکه برنامه ایران کاملا صلح آمیز است.»

هر دو سوی این گفتگوها امیدوارند تا پایان ماه مارس به یک توافق کلی درباره برنامه هسته ای ایران برسند و تا ۳۰ ژوئن نیز رسیدن به یک توافق نهایی را امکان پذیر کنند.