Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جزر و مد بزرگ قرن در سواحل غربی فرانسه

جزر و مد بزرگ قرن در سواحل غربی فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران گردشگر در نقاط گوناگون در غرب و شمال غربی فرانسه خصوصا جزیره «مون سن میشل» در نرماندی و «سن ملو» جمع شده اند تا شاهد یکی از زیباترین جزر و

آگهی

هزاران گردشگر در نقاط گوناگون در غرب و شمال غربی فرانسه خصوصا جزیره «مون سن میشل» در نرماندی و «سن ملو» جمع شده اند تا شاهد یکی از زیباترین جزر و مدهای بزرگ قرن در سواحل اقیانوس اطلس باشند.

در اثر این پدیده، جزر و مد آب به پایین ترین و بالاترین سطح خود در ۲۰ سال گذشته می رسد. وزرای خارجه و دفاع فرانسه نیز صبح روز شنبه برای تماشای این پدیده به مون سن میشل سفر کرده بودند.

یکی از شاهدان این پدیده می گوید: «مون سن میشل بطورکامل توسط دریا احاطه شده است. ما مدتهاست چنین پدیده ای را ندیده ایم. من در همین منطقه متولد شده ام اما هرگز چنین چیزی را ندیده ام. الان فرصتی بود که به اینجا بیایم و شاهد جزر و مد بزرگ قرن باشم.»

بعد از خورشید گرفتگی روز جمعه، اکنون نوبت دریاست. آب دریا قبل از آنکه دوباره امشب به بیشترین حد خود بالا بیاید، شروع به پایین رفتن می کند و در برخی مکان ها پایین رفتن سطح آب به ۱۴ متر می رسد.

لورانس بوزوفی، مدیر آژانس گردشگری در سن ملو می گوید: «معنای این پدیده این است که برخی مکان های ساحلی در هر ۱۵ تا ۱۸ سال یکبار از زیر آب بیرون می آیند . به نظرم جزر و پایین رفتن آب دریا تماشایی تر است بخاطر اینکه می توانیم در بخش هایی که آب عقب نشسته کیلومتر ها پیاده روی کنیم و سواحلی را ببینیم که فقط در این لحظات از آب بیرون می آیند.»

انتظار می رود که شنبه شب، رکورد بالا آمدن آب دریا به ۱۱۹ متر برسد. بطور معمول این پدیده هر ۱۸ سال یکبار اتفاق می افتد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها