Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تلاش یونان برای دریافت کمک مالی از اروپا

تلاش یونان برای دریافت کمک مالی از اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان در نشست غیر رسمی سران شورا، کمیسیون و گروه اروپا در بروکسل فهرستی از برنامه اصلاح اقتصادی خود را به منظور جلب کمک مالی ارائه کرد. الکسی

آگهی

یونان در نشست غیر رسمی سران شورا، کمیسیون و گروه اروپا در بروکسل فهرستی از برنامه اصلاح اقتصادی خود را به منظور جلب کمک مالی ارائه کرد.

الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان درباره نتیجه این نشست که تا بامداد به طول انجامید گفت: «خواست قطعی همه طرفین همکاری است. به همین دلیل ظرفیت مالی اقتصاد یونان بزودی احیا می شود.»

ژان کلود یونکر، رئیس شورای اروپا وعده داده است که بزودی از محل صندوق این نهاد به یونان کمک مالی می شود. با این همه سران قدرت های اروپا به ویژه آلمان و فرانسه بر ضرورت سرعت بخشیدن به انجام این اصلاحات اقتصادی در این کشور تاکید می کنند. اصلاح فوری ساختار اقتصادی یونان پیش شرط وام تازه است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «آنچه دیده می شود تمایل به حمایت از یونان است ولی این تمایلی است به دقت یونان در زمان اجرای این اصلاحات، محتوای آن، زمان بندی و همچنین داشتن همه اطلاعات لازم.»

دولت یونان روز جمعه باید سیصد و پنجاه میلیون یورو به صندوق بین المللی پول بپردازد. سیزدهم آوریل نیز قسط دیگری از وام خود را به مبلغ چهارصد و شصت میلیون یورو خواهد پرداخت.

خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «نخست وزیر یونان به تلاش برای متقاعد کردن شرکای اروپایی برای در نظرگرفتن تغییر سیاسی پس از انتخابات این کشور ادامه می دهد. این تلاشها حتی در هفته های باقی مانده به ورشکستگی نیز ادامه دارد. هفته آینده و سفر سیپراس به برلین فرصتی تازه برای متقاعد کردن صدراعظم آلمان است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف شدید فرانسه و آلمان بر سر سیاست‌های انرژی در جریان نشست رهبران اتحادیه اروپا

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود

۱۲ سال ریاضت؛ نظارت سرسختانه اتحادیه اروپا بر اقتصاد یونان پایان می‌یابد